Nowe przedszkole dla gliwickich maluchów

nowe przedszkole w Żernikach

Redakcja

1 grudnia, 2022

Przy ul. Józefa Elsnera 25 w gliwickich Żernikach powstaje nowe przedszkole. W nowoczesnej placówce będą miejsca dla 200 małych gliwiczan. Inwestycja jest finansowana z budżetu miejskiego.

Dotychczasowe przedszkole działające przy SP nr 13 okazało się niewystarczające dla coraz większej liczby przedszkolaków, a infrastruktura była już przestarzała i nie spełniała oczekiwań użytkowników. Dlatego stare przedszkole wyburzono i ruszyła budowa nowej placówki –inwestycja jest na etapie kładzenia fundamentów. 

Na czas prac dzieci przeniesiono do budynku szkoły. W 2024 r. mali mieszkańcy Żernik będą mieli do dyspozycji nowoczesne i przestronne przedszkole, już nie na 93 dzieci, jak dotychczas, ale na 200 przedszkolaków.

W placówce powstaną sale dla dzieci z bezpośrednim dostępem do toalet, szatnie, duża kuchnia z zapleczem i stołówka, zaplecze socjalne, pomieszczenia dla specjalistów, a przy budynku place zabaw. Zlokalizowana będzie tam również kotłownia, co umożliwi oddzielne i samodzielne ogrzewanie nowego budynku. Do tej pory stary budynek były zasilany, tak jak pozostałe, z jednej kotłowni znajdującej się w głównym budynku szkoły.

Z niecierpliwością czekamy na nowe przedszkole. Dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się komfort przedszkolaków. Nowy, większy obiekt jest nam bardzo potrzebny, ponieważ dzielnica Żerniki od kilku lat stale się rozrasta i coroczne rekrutacje pokazywały jak duże jest zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolu – mówi Mariola Bucher, dyrektor SP nr 13.

Inwestycja będzie kosztować 15,4 mln zł i zostanie sfinansowana z miejskiego budżetu.

powiązane artykuły:

fot. UM w Glwicach
Wiadomości 29 listopada, 2022

Od czwartku, 1 grudnia, od godz. 9.00 startuje rejestracja chętnych do zwiedzania z przew

D.Nita-Garbiec/UM Gliwice
Wiadomości 22 listopada, 2022

Gliwice zastosują nowy, ekologiczny sposób walki z oblodzeniem chodników i przystanków ko

Silownia Jasna 2 a
Lokalne 6 listopada, 2022

Przy ul. Jasnej w Gliwicach powstała nowa plenerowa siłownia. Inna niż pozostałe, jakie dotychczas m

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.9µg/m3 PM2.5: 34.2µg/m3