W Gliwicach powstała nowa plenerowa siłownia. Inna niż pozostałe w mieście

Silownia Jasna 2 a

Redakcja

6 listopada, 2022

Przy ul. Jasnej w Gliwicach powstała nowa plenerowa siłownia. Inna niż pozostałe, jakie dotychczas montowano na gliwickich skwerach i w parkach – ćwiczący mogą zmieniać obciążenia, co pozwala na zaplanowanie treningów według indywidualnych potrzeb.

Siłownia składa się z 19 urządzeń umożliwiających wykonywanie ćwiczeń różnych partii mięśni. Dobrą formę można szlifować m.in. na wioślarzu oraz trenażerach mięśni brzucha, klatki piersiowej, nóg, pośladków, grzbietu, barków, a także mięśni czworobocznych pleców oraz bicepsów i tricepsów. Realizacja zadania kosztowała blisko 525 tys. zł, z czego 378 tys. to koszt zakupu urządzeń.

Nowa siłownia doskonale uzupełni ofertę sportową przy ul. Jasnej. Poza kompleksem boisk w pobliżu znajduje się m.in. ośrodek sportowo-rekreacyjny Jasna Sport i Rekreacja i street workout park. 

Z urządzeń mogą korzystać osoby na różnym etapie wytrenowania – wystarczy zmienić obciążenie na mniejsze lub większe.  

Siłownia plenerowa umożliwia przeprowadzanie pełnowartościowych treningów siłowych na świeżym powietrzu. Ze wszystkich urządzeń należy korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem i przestrzegać zasad zawartych w regulaminie. Aby zminimalizować ryzyko kontuzji warto pamiętać o rozgrzewce i poprawnej technice wykonywanych ćwiczeń. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.0µg/m3 PM2.5: 20.5µg/m3