Nowe mieszkania w Zabrzu. Jakie będą metraże i udogodnienia dla przyszłych najemców?

DSC 9489 kopia 1 scaled

Redakcja

28 września 2022

Zakończony został kolejny etap budowy wielorodzinnego budynku przy ul. Żeromskiego 45 w Zabrzu. Następną dużą inwestycją ZBM-TBS Sp. z o.o. jest budowa nowoczesnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych z windami na osiedlu Helenka – Zacisze.

Budynek przy ulicy Żeromskiego 45 to obiekt o pięciu kondygnacjach mieszkalnych oraz poziomie podziemnym, na którym mieścić się będą parkingi oraz pomieszczenia gospodarcze. 

Łączne koszty inwestycji to ponad 12 mln złotych, na które składają się m.in.: środki własne spółki, partycypacja w kosztach przez przyszłych najemców oraz miasto, a także grant przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

– W Zabrzu konsekwentnie rozwijamy budownictwo mieszkaniowe współfinansując powstawanie nowych mieszkań – m.in. oddaliśmy do użytku atrakcyjne osiedle przy ul. Trocera. Wspieramy także inicjatywy deweloperów i osób prywatnych, którzy budują domy m.in. w „Słonecznej Dolinie”. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania potwierdza, że ludzie chcą mieszkać w Zabrzu – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W pięciokondygnacyjnym obiekcie z windą na najemców czekać będzie 35 mieszkań o pow. od 42m2 do 85m2 wraz z przynależnymi piwnicami. Prace obejmą ponadto stworzenie infrastruktury technicznej, drogowej, przygotowanie miejsc parkingowych oraz garaży podziemnych z możliwością odpłatnego wynajmu.

Kolejną dużą inwestycją ZBM-TBS Sp. z o.o. jest budowa nowoczesnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych z windami na osiedlu Helenka – Zacisze. Łącznie będą to aż 64 mieszkania, po 16 w każdym budynku. Lokale będą dwu i trzypokojowe z aneksami kuchennymi oraz komórkami lokatorskimi o powierzchni od 52 m2 do 78 m2. Na parterze będzie można wyjść bezpośrednio do ogródka.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa infrastruktura techniczna i drogowa. Powstanie 90 miejsc postojowych z możliwością odpłatnego wynajmu, w tym dwa miejsca ładowania samochodu elektrycznego. Przewidziano również duży plac zabaw oraz cztery wiaty rowerowe. Mieszkania przewidziane są do zasiedlenia na zasadach wynajmu. Warunkiem ubiegania się o mieszkanie w systemie TBS jest złożenie wniosku o najem mieszkania w systemie TBS oraz złożenie deklaracji udziału w kosztach budowy – partycypacji. 

 

Źródło: UM Zabrze

Ytrgfdsfrew

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3