Pijany, z zakazem prowadzenia i poszukiwany. Takich kierowców zatrzymano w Rudzie Śląskiej

Pexels pixabay 532001

Redakcja

28 września, 2022

Tylko w ostatni weekend rudzcy policjanci patrolujący drogi zatrzymali pijanego kierowcę, któremu alkomat wykazał 2,5 promila alkoholu w organizmie, dwóch kierowców z sądowym zakazem prowadzenia i jednego poszukiwanego z również cofniętymi uprawnieniami.

Policjanci z Rudy Śląskiej mieli bardzo pracowity weekend. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców prowadzili kontrole pojazdów, jak się okazało, bardzo skuteczną. Zatrzymali dwóch  kierowców z sądowymi zakazami, jednego z cofniętymi uprawnieniami i na dodatek poszukiwanego oraz takiego, który miał w swoim organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu. W tym ostatnim przypadku policjanci byli zaskoczeni tłumaczeniem 37-latka, który lekkomyślnie podchodził do swojego stanu trzeźwości. Samochód, którym jechał został odholowany na parking, a on trafił do izby wytrzeźwień. Wszyscy za swoją lekkomyślność usłyszą zarzuty popełnienia przestępstwa.


Policjanci z drogówki i ogniw patrolowych rudzkich komisariatów cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach miasta. Podczas kontroli pojazdów sprawdzają trzeźwość kierowców. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i wsiadają za kierownicę po alkoholu, narkotykach. To wszystko znacznie zagraża bezpieczeństwu usómb, które przepisowo poruszają się po drogach, dlatego policja apeluje o rozwagę, a gdy trzeba, zabranie kluczyków i uniemożliwienie osobie nietrzeźwej dalszej jazdy. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3