Nowa zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców Tychów

Nowy skwer tychy

Redakcja

20 kwietnia 2023

Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem terenu znajdującego się u zbiegu ulic Cienistej, Bema i Bałuckiego w Tychach. Powstanie tam zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców. Prace potrwają do połowy października.

W skwerze powstaną nowe chodniki z luźno ułożonych płyt betonowych, aby nie uszczelniać terenu, w miejscach istniejących przedeptów. Po wschodniej stronie wśród drzew ułożone zostaną plastry z drewna. Układ skweru będzie nawiązywał do okolicznej architektury budynków. Powstanie tam kilka różnych stref o charakterze rekreacyjnym, m.in. ogród społeczny, wybieg dla psów czy place, które będą pełniły rolę miejsc spotkań mieszkańców. W parku pojawią się ławki, sześcienne siedziska oraz drewniane siedzisko w formie podestu o nieregularnym kształcie, a także stół piknikowy i donice.

nowy skwer w Tychach

Nie zabraknie stojaków rowerowych oraz koszy na odpady i psie odchody. Na terenie skweru zaplanowano posadzenie krzewów, będących pokarmem dla ptaków. Dla owadów pojawią się byliny oraz domki wśród rabat. Wzdłuż dwóch głównych ciągów pieszych zainstalowanych zostanie łącznie sześć lamp oświetlenia parkowego. 

powiązane artykuły:

Remont teatru małego w tychach
Lokalne 13 kwietnia 2023

W Tychach podpisano umowę na termomodernizację budynku Teatru Małego wraz z przebudową jego wnętr

Pilotazowy program kolei slaskich metro
Lokalne 29 marca 2023

Koleje Śląskie, w odpowiedzi na sugestie podróżnych, wprowadzają pilotażowo ofertę specjalną Metr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3