Miejskie "metro" za złotówkę! Nowa oferta pilotażowa Kolei Śląskich w Tychach

Pilotazowy program kolei slaskich metro

Redakcja

29 marca, 2023

Koleje Śląskie, w odpowiedzi na sugestie podróżnych, wprowadzają pilotażowo ofertę specjalną Metro.

Od 1 IV 2023 r. każdy pasażer będzie miał możliwość kupienia biletu jednorazowego za 1 zł, na podstawie którego może podróżować między dwiema sąsiadującymi stacjami w Tychach, wzdłuż trasy: Tychy Lodowisko – Tychy Grota Roweckiego – Tychy Aleja Bielska – Tychy Zachodnie – Tychy – Tychy Żwaków. Ważność biletu jednorazowego wynosi 20 minut. 

Bilety jednorazowe z oferty specjalnej można nabyć wyłącznie w dniu wyjazdu: w biletomatach, w internetowych lub mobilnych kanałach sprzedaży, w pociągu (w tym przypadku wyłącznie od stacji, gdzie nie ma biletomatu lub biletomat jest nieczynny, bez pobierania opłaty za wydanie biletu). 

Co istotne, oferta specjalna nie łączy się z innymi ofertami. Zwrotu biletu można dokonać wyłącznie przed terminem ważności po potrąceniu 10% odstępnego na zasadach określonych w regulaminie danego kanału sprzedaży. Jeżeli niewykorzystanie biletu nastąpiło z przyczyn leżących po stronie Kolei Śląskich zwrot biletu jest możliwy na drodze reklamacji bez potrącenia odstępnego. Właścicielowi biletu nie przysługuje zwrot za częściowo niewykorzystane bilety. Przejście do pociągu innego przewoźnika nie jest dozwolone.

Idea przejazdu jednego przystanku za jeden złoty to pomysł na wprowadzenie rozwiązań znanych z miast, w których funkcjonuje na dużą skalę metro, a pasażerowie przemieszczają się głównie do najbliższej stacji. Krótki przejazd w bardzo atrakcyjnej cenie to rozwiązanie, które Koleje Śląskie będą testować do końca czerwca 2023 r. 

Koleje Śląskie nie wykluczają objęcia pilotażem innych miast. 

Mamy nadzieję, że oferta ta zyska aprobatę podróżnych, którzy zechcą jak najczęściej korzystać z tego jednoprzystankowego przejazdu pociągiem. i tym samym potwierdzą zainteresowanie tym pilotażowym rozwiązaniem.

powiązane artykuły:

Biletomat
Lokalne 5 lutego, 2023

Biletomaty Kolei Śląskich. Dlaczego warto skorzystać z tej usługi? Chyba najważniejszym argumente

e podroznik zakup biletów kolei śląskich
Turystyka 10 stycznia, 2023

Wystarczy jedna aplikacja mobilna i zapomnicie o kolejkach do kas, nerwach i napięciu przed odjaz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.4µg/m3 PM2.5: 33.8µg/m3