Nielegalny hazard. Kryminalni weszli do lokali i mieszkań członków grup przestępczych [Foto]

Nielegalny hazard

Redakcja

17 maja 2024

Zatrzymano 7 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej specjalizującej się w organizowaniu nielegalnych gier hazardowych. W wyniku podjętych czynności polcjanci zabezpieczyli 19 nielegalnych automatów i prawie 330 tys. zł. 

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od 2023 roku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach prowadzą śledztwo w sprawie organizowania nielegalnych gier hazardowych. Przy współpracy z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zatrzymali 7 osób w wieku od 24 do 74 lat. Odpowiedzą one za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, tworzącej na terenie Katowic, Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Żor, Rydułtów i Olkusza punktów z nielegalnymi grami hazardowymi na automatach. Wśród podejrzanych znalazł się zarówno kierujący grupą, jak i szeregowi pracownicy poszczególnych punktów, w których zorganizowano nielegalne kasyna.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach jednocześnie weszli do lokali w kilku miastach województwa śląskiego i małopolskiego, w których organizowano nielegalny proceder, a także do mieszkań i zakładów pracy osób podejrzanych o działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. 

W wielu miejscach były to wejścia siłowe. W takcie akcji wymierzonej przeciwko nielegalnemu hazardowi funkcjonariusze zabezpieczyli 19 nielegalnych automatów do gier, a także gotówkę w kwocie prawie 330 tys. zł. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono także motocykl warty 50 tys. zł - relacjonuje policja. 

Jak ustalili policjanci, grupa organizowała nielegalny hazard od 2020 roku. Ich struktura była ściśle zhierarchizowana, w każdej istniał stały podział zadań i ról. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Katowicach na czynności procesowe. 

Główny podejrzany, na wniosek prokuratora okręgowego z Katowic, decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy, wobec pozostałych na czas trwającego postępowania zastosowano policyjny dozór. Podejrzanym grożą kary do 15 lat więzienia oraz wysokie grzywny. 

Należy pamiętać, że odpowiedzialność karna grozi także osobom, które wynajmowały lokale usługowe, w których organizowane były nielegalne kasyna. Trwa szacowanie strat Skarbu Państwa w związku z działalność nielegalnych punktów z grami hazardowymi.

Hazard

powiązane artykuły:

6ea8b34f 04bd 4ce6 bde7 6224762b72b2
Lokalne 29 września 2023

Zatrzymano kolejne 11 osób w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej si

35 777282
Lokalne 22 września 2023

To może być jedna z najciekawszych i najdłuższych rozpraw. Śląski Wydział Zamiejscowy Departament

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3