Nie żyje drugi z wrocławskich policjantów. Funkcjonariusze zostali postrzeleni

411 218145

Redakcja

4 grudnia, 2023

W poniedziałek, 4 grudnia zmarli funkcjonariusze wrocławskiej policji, którzy w ubiegły piątek zostali postrzeleni przez 44-letniego Maksymiliana F. Mężczyzna trafił w ich głowy, pomimo tego, że był zatrzymany i przetransportowany nieoznakowanym radiowozem. 

Dwóch funkcjonariuszy wrocławskiej policji w piątkowy wieczór przewoziło nieoznakowanym radiowozem 44-letniego Maksymiliana F. Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Nagle przy ul. Sudeckiej we Wrocławiu w samochodzie padły strzały. Wszystko widział przypadkowy przechodzień. Z pojazdu wybiegł podejrzany. Postrzelił policjantów w głowy.

Funkcjonariusze w ciężkim stanie trafili do szpitala. Natomiast policja rozpoczęła natychmiastowe poszukiwania za 44-latkiem. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę.

W poniedziałek, 4 grudnia policja poinformowała najpierw o śmierci asp. szt. Daniela Łuczyńskiego. Miał 45 lat. Służył w policji od 19 lat.

Ale niecałe 2 godziny później polska policja potwierdziła śmierć drugiego z postrzelonych funkcjonariuszy. 

- Z wielkim żalem informujemy, że zmarł nasz Kolega Ireneusz, drugi z policjantów postrzelonych przez bandytę we Wrocławiu - czytamy w krótkim oświadczeniu.

Podejrzany Maksymilian F. usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów, ale najpewniej prokuratura zmieni te zarzuty na zabójstwo dwóch policjantów. 44-latkowi grozi dożywocie. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.9µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3