Nie żyje policjant postrzelony we Wrocławiu

411 218147

Redakcja

4 grudnia, 2023

W wieku 45 lat zmarł dzisiaj asp. szt. Daniel Łuczyński funkcjonariusz Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna. Został postrzelony kilka dni temu przez Maksymiliana F.

Dwóch funkcjonariuszy wrocławskiej policji w piątkowy wieczór przewoziło nieoznakowanym radiowozem 44-letniego Maksymiliana F. Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Nagle przy ul. Sudeckiej we Wrocławiu w samochodzie padły strzały. Wszystko widział przypadkowy przechodzień. Z pojazdu wybiegł podejrzany. Postrzelił policjantów w głowy.

Funkcjonariusze w ciężkim stanie trafili do szpitala. Natomiast policja rozpoczęła natychmiastowe poszukiwania za 44-latkiem. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę.

W poniedziałek wrocławska komenda poinformowała o śmierci jednego z rannych funkcjonariuszy. W szpitalu zmarł asp. szt. Daniel Łuczyński.

- W szeregi Policji wstąpił 19 lat temu, zawsze był otwarty na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dał się poznać jako ciepły, uśmiechnięty, życzliwy i uczynny Kolega. Na zawsze w naszych sercach pozostanie pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas Towarzyszem w służbie i Przyjacielem - wspominają go koledzy.

Tym samym prokuratura zapewne zmieni zarzuty dla Maksymiliana F., który będzie teraz odpowiadać za zabójstwo policjanta.

Trwają ustalenia dot. faktu, że zatrzymany mężczyzna miał przy sobie broń.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3