70-latek zgubił się w lesie. Groziło mu skrajne wychłodzenie

Police 01

Redakcja

5 grudnia, 2023

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w Jaworznie. W lesie zgubił się 70-latek, który nie potrafił określić swojej lokalizacji. Z powodu coraz trudniejszych warunków pogodowych, groziło mu skrajne wychłodzenie. 

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły piątek. Na komendę w Jaworznie przybył mężczyzna, który zgłosił zaginięcie 70-letniego ojca, mieszkańca Jaworzna. Senior wyszedł z domu o godzinie 9:00. Nie zabrał ze sobą żadnych rzeczy oraz nie wrócił do miejsca zamieszkania. Nie nawiązał też kontaktu z bliskimi.

- Syn, obawiając się o życie i zdrowie swojego ojca, powiadomił mundurowych, że ojciec posiada różnego rodzaju schorzenia zdrowotne, jest z nim utrudniony kontakt i ma problemy z poruszaniem się - relacjonuje policja z Jaworzna. 

Policjanci wyruszyli na poszukiwania. Po około godzinie sprawdzania terenu, odnaleźli siedzącego w śniegu 70-latka w lesie. Był wyziębiony, nie mógł stać na własnych nogach i nie potrafił sprecyzować, gdzie się znajduje. Jak powiedział policjantom, nie wiedział gdzie iść. 

- Policjanci zapewnili mu opiekę aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego. 70-latek z objawami hipotermii trafił do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo - dodaje komenda. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3