"Nic to miasto mi nie dało". Chorzowianie o Chorzowie [WIDEO]

Chorzow
Kastelik

Szymon Kastelik

11 lutego, 2023

Demontaż słynnej świeczki na stadionie Ruchu Chorzów spowodował, że czara goryczy przelała się. Kibice są wściekli na władze Chorzowa. Ale nie tylko stadion przy Cichej jest problemem. Część mieszkańców nie jest zadowolona z tego co dzieje się w ich mieście. Na co wskazują? Brak inwestycji, brud, zniszczone budynki, zero inwestorów.


"Nic to miasto mi nie dało". Chorzowianie o Chorzowie:


- Miasto jest skandalicznie zarządzane - mówi Szymon Michałek, założyciel sektora rodzinnego na stadionie Ruchu Chorzów. Od kilku lat krytykuje prezydenta miasta Andrzeja Kotalę za niespełnienie swojej wyborczej obietnicy, czyli budowy nowego stadionu - Stadion to tylko wierzchołek góry lodowej - dodaje Michałek.

- Ta spółdzielnia była wzorem utrzymania - mówi o Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej pan Piotr, który mieszka w jednym z budynków CHSM. Twierdzi, że wszystko zaczęło się psuć, kiedy władzę w spółdzielni objął poprzednik Andrzeja Kotali, Marek Kopel. Według pana Piotra władza spółdzielni nie spotyka się regularnie z mieszkańcami, którzy też nie mogą "bezpośrednio" wpływać na działania spółdzielni np. w sprawie wykonawców, odbiorów itd. Prawo zaznajamiania się z umowami zawieranymi przez Spółdzielnię mają członkowie Spółdzielni zgodnie z art. 18 §2 i 3 ustawy Prawo spółdzielcze oraz §5 ust. 2 pkt 5 i ust. 3 Statutu ChSM.

- Cały czas twierdzą, ze to jest wina kogoś, tylko nie ich - komentuje pan Mateusz, nawiązując do słów prezydenta Kotali. Włodarz Chorzowa pytany m.in. o nowy stadion często odpowiada, że miasta nie stać na takie inwestycje z powodu zmian podatkowych, małych subwencji oświatowych itd.

- Nic to miasto mi nie dało - stwierdza smutno pan Dawid, który nie mógł liczyć nawet na mieszkanie z zasobów komunalnych dla siebie, żony i małego dziecka. Jak twierdzi, w urzędzie powiedziano mu, że nie jest patologią. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.8µg/m3