Nastolatek znęcał się nad swoją mamą i babcią. Kobiety były bite i poniżane

Aresztowanie oprawcy domowego

Redakcja

6 czerwca 2024

17-latek groził śmiercią swojej matce i znęcał się nad babcią. Podczas interwencji policji okazało się, że nieletni pastwił się nad nimi od dłuższego czasu. 

Raciborscy policjanci zatrzymali 17-latka, który od kilku miesięcy znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką oraz babcią. 

Popychanie, uderzanie, poniżanie - to tylko kilka z form przemocy, jakie nieletni stosował wobec kobiet - relacjonuje policja. 

Na początku czerwca babcia poinformowała oficera dyżurnego, że w domu córki doszło do awantury. Wnuk miał grozić nożem swojej matce, że ją zabije. Natychmiast został skierowany na miejsce patrol Policji. 

Mundurowi zastali w mieszkaniu przerażoną kobietę oraz jej syna. 17-latek był bardzo pobudzony. Okazało się, że wcześniej nastolatek wszczął awanturę, podczas której uderzył i groził nożem swojej mamie. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - podała KPP w Raciborzu. 

Zebrany materiał dowodowy, pozwolił postawić 17-latkowi zarzuty. Raciborski sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury, stosując tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 2 miesiące młody mężczyzna spędzi w izolacji. Grozi mu do kara do 5 lat więzienia.

Za znęcanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia, jeśli jednak sprawca znęca się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, podlega karze do 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Znecal sie nad matką
Lokalne 21 maja 2024

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek jastrzębskich śledczych i prokuratora, podją

Domowy oprawca
Lokalne 10 maja 2024

Policja zatrzymała 40-letniego mieszkańca Świętochłowic, który od ponad dwóch lat

Pexels cottonbro 4100655
Lokalne 3 sierpnia 2022

25-latek kierował wobec babci groźby pozbawienia życia, jednak dopiero kiedy siekierą porozbijał okn

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.7µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3