Syn znęcał się nad matką. Miał zakaz zbliżania się

Znecal sie nad matką

Redakcja

21 maja 2024

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek jastrzębskich śledczych i prokuratora, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 45-latka podejrzanego o znęcanie się nad matką. Mężczyzna posiadał już sądowny zakaz zbliżania się do mamy z uwagi na wcześniejszy sądowy wyrok. Teraz grozi mu nawet kilkuletni pobyt za kratkami.

W ubiegły piątek Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 45-latka podejrzanego o znęcanie się nad matką. Wyrodny syn usłyszał zarzuty. Jastrzębscy policjanci podjęli stosowne czynności, aby zapewnić starszej Pani spokój. 

Jak ustalili mundurowi, sprawca przemocy posiadał już sądowny zakaz zbliżania się do mamy z uwagi na wcześniejszy sądowy wyrok. 

Choć agresor mieszkał osobno, praktycznie co dzień przychodził do mieszkania mamy. Wszczynał awantury, znęcając się nad matką, a niejednokrotnie również fizycznie, zniszczył jej telefon oraz ukradł z domu laptopa - relacjonuje policja. 

Dzięki zebranym przez śledczych materiałom sędzia nie wahał się, aby zastosować ten najsurowszy środek, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe miesiące. W tym czasie rozpocznie się proces w związku z jego znęcaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kilkuletni pobyt za kratkami.


powiązane artykuły:

Domowy oprawca
Lokalne 10 maja 2024

Policja zatrzymała 40-letniego mieszkańca Świętochłowic, który od ponad dwóch lat

Handcuffs 3655288 340
Lokalne 20 lutego 2024

Mieszkaniec Zawiercia miał bić i okradać własną matkę. Ponadto podejrzewany jest o dokonanie inny

Rozwodykatowice
Lifestyle 17 maja 2024

Wywiadu udzielił Mecenas Marcin Grabowski, znany prawnik, właściciel Kancelarii Prawnej oraz port

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 4.1µg/m3