Wyrodny wnuczek znęcał się nad swoją 73-letnią babcią

Pexels cottonbro 4100655

Redakcja

3 sierpnia 2022

25-latek kierował wobec babci groźby pozbawienia życia, jednak dopiero kiedy siekierą porozbijał okna w domu, kobieta zdecydowała się o tym powiadomić służby. Po przyjeździe policji, ruszył na funkcjonariuszy. W chwili zatrzymania mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

25-letni wnuk mieszkający w domu jednorodzinnym razem ze swoją babcią, od kilku miesięcy znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie, jednak dopiero kiedy pijany powybijał siekierą okna, kobieta zdecydowała się o tym powiadomić służby.

Po przyjeździe na miejsce Policja zagrała przed domem starszą kobietę, która ostrzegła mundurowych, że wnuk jest za domem. Policjanci podążyli w tą stronę, choć wokół było dużo potłuczonego szkła z wybitych okien, a teren był nieoświetlony. W pewnym momencie zza rogu budynku gospodarczego wybiegł mężczyzna, który ruszył wprost na policjantów. Mundurowi obezwładnili mężczyznę, który był silnie pobudzony, agresywny i wulgarny. 25-latek został zatrzymany, a przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.

 Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator zlecił dozór policyjny podejrzanego wraz z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej, a także nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego z babcią domu. Mieszkaniec gminy Pawłowice za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Pexels karolina grabowska 4379912
Lokalne 4 sierpnia 2022

Przemoc domowa jest niestety, mimo wielu działań i kampanii, nadal tematem tabu. Zapisy ustawy antyp

Pexels jeshootscom 13861
Lokalne 8 sierpnia 2022

"Szybki i wściekły" nastolatek bez prawa jazdy, uciekał przed policją z prędkością ponad 130 km/h. W

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3