Napad na taksówkarza w Częstochowie. 31-latek uciekał kradzioną taksówką

Napad na taksówkarza

Redakcja

3 kwietnia 2023

31-latek z Łodzi odpowie za rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w Częstochowie. Sprawca nie zamierzał zapłacić za kurs, zagroził  taksówkarzowi, a następnie ukradł mu samochód i odjechał. Po policyjnym pościgu ulicami Częstochowy został zatrzymany.

W ubiegłym tygodniu policjanci z komisariatu VI w Częstochowie zostali powiadomieni o napadzie na taksówkarza. Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 marca w dzielnicy Raków przy ulicy Łukasińskiego. 

-Sprawca, nie mając zamiaru zapłacić za kurs, zagroził taksówkarzowi przedmiotem przypominającym broń palną i zmusił kierowcę do opuszczenia pojazdu. Następnie skradł jego samochód - podała KMP w Częstochowie. 

Na poszukiwania sprawcy napadu wyruszyły patrole Policji. 

-Przestępca szybko został namierzony i po pościgu ulicami Częstochowy, został zatrzymany przez policjantów z patrolówki komisariatu VI - relacjonuje policja. 

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienia mężczyźnie aż 5 prokuratorskich zarzutów: rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, zniszczenie mienia, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej i posiadania narkotyków. 

Za te przestępstwa grozi nawet 15 lat więzienia. 

Jak informuje policja, napastnik odpowie jako recydywista, bowiem w przeszłości był już karany za tego rodzaju przestępstwa i odsiadywał wyroki za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu. W sobotę, decyzją częstochowskiego sądu, został on już tymczasowo aresztowany.

powiązane artykuły:

42 719045
Lokalne 4 sierpnia 2022

Mężczyzna wsiadł do taksówki w centrum Częstochowy zamawiając kurs na jedno z osiedli. Zanim jednak

potrącenie taksówkarza w Częstochowie
Lokalne 29 grudnia 2022

33-latek, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, potrącił w Częstochowie pies

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.3µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3