Na narty Kolejami Śląskimi!

Na narty Kolejami Śląskimi

Redakcja

29 grudnia 2022

Wybieracie się na narty? Warto skorzystać z Kolei Śląskich, ponieważ dotrzecie nimi do wielu popularnych ośrodków narciarskich.

Zakopane

Od razu z wysokiego „C”! Tak, pociągi Kolei Śląskich jeżdżą również do Zakopanego, którego nie musimy polecać jako ośrodka sportów zimowych. Legendarna skocznia narciarska, stoki Gubałówki i Kasprowego Wierchu, wiele tras narciarstwa biegowego, zjazdowego, skitouringu oraz wiele innych górskich, zimowych miejsc.

Pociągiem możecie dotrzeć z Katowic bezpośrednio do Zakopanego, na dodatek nie płacąc za parę nart, którą wieziecie ze sobą. Co więcej, pociągiem do Zakopanego dotrzecie również w okolice Suchej Beskidzkiej, a także Rabki i Nowego Targu, gdzie znajdują się duże ośrodki narciarskie lub są one położone w niewielkiej odległości od innych pasm górskich (takich jak Gorce).

Zwardoń

Znane już w czasach międzywojennych letnisko i ośrodek sportów zimowych, do którego podróżowano nie tylko z obszaru województwa śląskiego, ale przede wszystkim z głębi Polski. Do samego Zwardonia docierała również słynna Luxtorpeda!

Kursowały pociągi zapełnione nartami turystów, podróżujących do Zakopanego i do Zwardonia. Niewielka odległość do granicy słowackiej sprawia, że możemy wybrać się na krótki wypad do położonej za nią Czadcy. To zarówno możliwość zaznania innej kultury, jak i dodatkowy ośrodek narciarski oraz brama w Małą Fatrę, którą wyraźnie widać ze szczytów Rycerzowej.

Wisła

Do Wisły Głębców dotrzecie otwartą ponownie trasą kolejową S6 (Katowice – Skoczów – Wisła Głębce), której historia sięga lat 30., a która pozwoli Wam uniknąć zbędnego parkowania i korków w Ustroniu oraz zachwyci widokami z żelbetowych wiaduktów rozpostartych między innymi nad Doliną Dziechcinki.

Polecamy Wam ciepłą herbatę w Schronisku PTTK na Stożku Wielkim oraz pod szczytem Soszowa Wielkiego. Dodatkowo, jeżeli jesteście fanami narciarstwa biegowego, rekomendujemy dalszą podróż w kierunku położonych na południe od Wisły Istebnej i Kubalonki, w których znajdziecie ośrodki narciarskie, szkółki oraz trasy do narciarstwa biegowego.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3