Na lodowisku Jantor odbędzie się turniej amatorskich drużyn hokejowych

Południowa Amatorska Ligi Hokeja

Redakcja

5 kwietnia 2023

W dniach 7-8 kwietnia na katowickim lodowisku Jantor odbędzie się turniej amatorskich drużyn hokejowych o puchar Południowej Amatorskiej Ligi Hokeja (PALH).  W wydarzeniu weźmie udział osiem drużyn z różnych regionów Polski. 

Zawody dla hokeistów-amatorów odbędą się na tafli lodowiska Jantor, przy ul. Nałkowskiej 11. W turnieju wezmą udział drużyny: KS Power Silesia, Nawa Hockey Team z Katowic, Orlik Opole, Żubry Kraków, HC Humbaki Kraków, GTA Polonia Bytom, HKS Jets Mińsk Mazowiecki oraz Sokół Śląsk. Współorganizatorem imprezy jest katowicki MOSiR. Dla kibiców wejście na turniej będzie bezpłatne.

Południowa Amatorska Liga Hokeja to projekt skierowany do wszystkich amatorów i miłośników hokeja. Celem ligi jest popularyzacja hokeja na lodzie i łagodzenie amatorskich podziałów na zawodników z doświadczeniem ligowym i bez. W nadchodzącym turnieju wezmą również udział osoby, które grały zawodowo w hokeja do 21 roku życia. W ubiegłym roku, podczas pierwszego turnieju o puchar PALH zwyciężyła drużyna Dragons Tychy.

- Widzimy setki osób, które zakończyły swoją edukację hokejową mając 16, 18 i 20 lat, a ligi amatorskie nie chcą ich dopuścić do swoich rozgrywek ze względu na zbyt wysokie umiejętności. Naszym zdaniem to źle wpływa na graczy i obniża poziom sportowy lig amatorskich. Tworzymy zatem ligę dostosowaną do potrzeb wszystkich amatorów - zarówno tych, którzy w wieku 40 lat stwierdzili, że zaczną grać w hokeja, jak i tych szkolonych przez większość swojego życia, którzy ze względów finansowych lub zdrowotnych nie kontynuowali swojej kariery. Naszym celem jest danie szansy wszystkim chętnym – dodaje Damian Nawa, współorganizator Południowej Amatorskiej Ligi Hokejowej.

Puchar Południowej Amatorskiej Ligi Hokeja, to jedna z wielu imprez organizowanych w obiektach katowickiego MOSiR-u. Niedawno, na lodowisku Jantor I rozegrano IX edycję ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja na Lodzie – „Czerkawski Cup 2023”. Na tafli, pod okiem wybitnego polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego, rywalizowało 200 uzdolnionych młodych sportowców. Naprzód Janów, który był gospodarzem spotkania zajął wtedy trzecią lokatę.


powiązane artykuły:

Zagrali pod czujnym okiem olimpijczyka Mariusza Czerkawskiego 19 marca na Jantorze odbył się turniej Czerkawski CUP 20232
Lokalne 21 marca 2023

Pod patronem Mariusza Czerkawskiego 19 marca rozegrano ogólnopolski Turniej Mini

Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek
Sport 3 stycznia 2023

W dniach 10-15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach juniorska reprezentacja Polski będzie wa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3