Mariusz Czerkawski obserwował zmagania młodych hokeistów w Katowicach

Zagrali pod czujnym okiem olimpijczyka Mariusza Czerkawskiego 19 marca na Jantorze odbył się turniej Czerkawski CUP 20232

Redakcja

21 marca 2023

Pod patronem Mariusza Czerkawskiego 19 marca rozegrano ogólnopolski Turniej Mini Hokeja na Lodzie - Czerkawski Cup 2023. Rywalizacja rozgrzała lód na na katowickim lodowisku „Jantor”

Dziewiąta edycja ogólnopolskich rozgrywek dla dzieci w wieku 10 lat i mniej odbyła się 19 marca w obiekcie katowickiego MOSiR-u – lodowisku „Jantor”. Zwyciężyła drużyna MOSM Tychy, srebro powędrowało do zespołu AH Cracovia Canpack Kraków, a na trzecim miejscu uplasował się KS Katowice Naprzód Janów. 

Dziewięć z dziesięciu grających drużyn wyłoniono w trzech turniejach kwalifikacyjnych. Gospodarzem spotkania był KS Katowice Naprzód Janów, który dostał dziką kartę dzięki zwycięstwu w ósmej edycji zawodów rok temu – Czerkawski Cup 2022 w Nowym Targu.

Rozgrywki od lat pomagają organizować inni znani hokeiści. Wśród nich znaleźli się Wojciech Tkacz, Andrzej Tkacz i Darek Garbocz.

- Katowice mogą się pochwalić jedną z największych baz lodowych w Polsce - miasto dysponuje czterema pełnowymiarowymi lodowiskami – Jantorem I, Jantorem II, Spodkiem i sezonowymi Murckami. Niezmiernie cieszy, że na dwóch lodowiskach Jantor i Jantor II hokej na lodzie trenuje około 600 osób. Blisko połowa z nich to podopieczni Naprzodu Janów, którzy w tegorocznej edycji turnieju zdobyli wysoką trzecią lokatę mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- Było jak zawsze wyśmienicie, towarzyszyło nam mnóstwo emocji. Dzieciaki są bardzo zadowolone – oczywiście jedne mniej, inne bardziej, bo ktoś musiał wygrać, a ktoś przegrać. Ale ogólnie wszyscy wyjeżdżają z uśmiechami, wspomnieniami, z doświadczeniem. Hokej na południu Polski jest bardzo żywy i tętniący. A to zawsze cieszy, jak jesteśmy w stanie zorganizować coś na tak fajnym obiekcie, w fajnej atmosferze – mówi Mariusz Czerkawski, legenda polskiego hokeja..

fot. mat. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3