Na granicy Wełnowca i Józefowca powstanie nowe osiedle. Właśnie ogłoszono przetarg

W miejscu po bazie KZGM przy al Korfantego 179a powstanie miejskie osiedle 1 fot Sławomir Rybok

Redakcja

3 maja 2023

Na terenie po byłej bazie KZGM przy al. Korfantego 179a powstanie 208 mieszkań, które wejdą do miejskich zasobów komunalnych przy wsparciu programu „Fundusz Dopłat” lub wejdą do oferty Katowickiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Właśnie ogłoszono przetarg mający wyłonić firmę, która zaprojektuje i wybuduje osiedle.

Nowa inwestycja KTBS przy al. Korfantego 179a zakłada powstanie kompleksu 6 budynków na działce o powierzchni niecałych 2 ha. Budynki będą różnej wysokości - 4 z nich będą 6 kondygnacyjne, a 2 sięgną 8 kondygnacji, w sumie powstanie tu 208 mieszkań.

- Chcemy przy tej budowie postawić na technologię prefabrykowaną, która według przeprowadzonych przez nas analiz, ma okazać się najbardziej efektywna pod względem czasu realizacji inwestycji. Zgodnie z zapisami postępowania przetargowego, chętne do budowy firmy, mogą składać oferty do 6 czerwca - mówi Janusz Olesiński, prezes Katowickiego TBS.

Wybudowane mieszkania zostaną przeznaczone na potrzeby zasobu komunalnego, co pozwoli na zasiedlenie ich przez osoby zajmujące dziś lokale w wymagających remontu kamienicach. Dzięki temu kamienice te będzie można modernizować w znacznie szybszym tempie niż w przypadku, gdyby były zasiedlone. Plan ten będzie zrealizowany, jeżeli inwestycja uzyska wsparcie z rządowego „Funduszu Dopłat” w wysokości 80% potrzebnych na budowę środków. W przypadku, gdyby dofinansowanie nie zostało udzielone, mieszkania zostaną włączone do zasobu KTBS. W tej chwili koszty powstania osiedla KTBS szacuje na około 80 mln złotych. Według założeń, dzięki zastosowaniu technologii prefabrykacji, inwestycja ma być zrealizowana w 18 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.


powiązane artykuły:

Lokal na kulturę przy ul Krzywej 9 fot UMK S Rybok
Lokalne 28 kwietnia 2023

Wystartowała XVII edycja konkursu „Lokal na kulturę” w Katowicach. Nabór ofert trwa do 26

Sztuczna Rawa na Rynku przejdzie remont fot 5
Lokalne 27 kwietnia 2023

Fontanna na katowickim Rynku – tzw. sztuczna Rawa – przejdzie remont. Właśnie podpisana z

Polski Ład inwestycja w rejonie ul Gospodarczej Fot KAW
Lokalne 25 kwietnia 2023

24 kwietnia w Urzędzie Miasta Katowice podpisano umowę z wykonawcą - firmą Budimex S.A. -

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3