Katowice udostępniły kolejne "Lokale na kulturę". Sprawdź dostępne lokalizacje

Lokal na kulturę przy ul Krzywej 9 fot UMK S Rybok

Redakcja

28 kwietnia 2023

Wystartowała XVII edycja konkursu „Lokal na kulturę” w Katowicach. Nabór ofert trwa do 26 maja. Konkurs adresowany jest do osób, które mają ciekawe pomysły na uruchomienie działalności kulturalnej, artystycznej bądź twórczej w przestrzeni Katowic.

Trzy lokale do zaadaptowania mieszczą się pod adresami: ul. Krzywa 9, ul. Warszawska 67 i ul. Ondraszka 17. Ich lokalizacja, wielkość i rozkład pomieszczeń dają duże możliwości przyszłym najemcom adaptacji na działalność kulturalną, artystyczną czy twórczą. Tym razem lokale oferowane w konkursie mają większą powierzchnię niż te oferowane w poprzedniej edycji konkursu – pierwszy z nich przy ul. Krzywej ma prawie 70 m2, lokal przy ul. Warszawskiej ponad 113 m2, natomiast ten w Załężu ponad 147 m2.

- Nabór do konkursu trwa do 26 maja 2023 r. Zgłoszenie powinno zawierać m.in. informację o rodzaju i zakresie planowanej do uruchomienia działalności kulturalnej, artystycznej lub twórczej wraz ze wstępnym harmonogramem działań, opis korzyści jakie odniosą mieszkańcy miasta, czy też dzielnicy, związanych z działalnością w lokalu oraz wstępną koncepcję jego zagospodarowania z zakresem planowanych prac remontowo-adaptacyjnych i wskazaniem terminu ich realizacji. Oferenci powinni przedstawić także swój dorobek artystyczno-twórczy i kwalifikacje zawodowe – mówi Katarzyna Betka, zastępca naczelnika wydziału budynków i dróg.

Należy również wpłacić wadium w wysokości 500 zł na każdy lokal, którego dotyczy oferta konkursowa.

Stawki czynszu dla proponowanych w konkursie lokali to 11,81 zł za m2 w przypadku ul. Krzywej 9 i 9,02 zł za m2 za lokal przy ul. Warszawskiej. Natomiast czynsz w przypadku przestrzeni przy ul. Ondraszka wyniesie 4,26 zł za m2. Wszystkie proponowane lokale usytuowane są na parterach kamienic, w których się znajdują. Najemcy mają zagwarantowane, że stawki te nie ulegną zmianie w ciągu 5 lat od dnia podpisania umowy najmu.

powiązane artykuły:

lokal na kulturę w Katowicach
Wiadomości 16 grudnia 2022

„Lokal na kulturę” to konkurs adresowany do osób mających pomysły na uruchomienie działalności ku

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3