Mysłowice: W mikołajkowych korowodach rozwieźli dzieciom prezenty [WIDEO]

DSC 0327

Redakcja

12 grudnia 2021

W ostatnich dniach mysłowiczanie mieli okazję oglądać na ulicach naszego miasta aż dwie niezwykłe parady: motomikołajów w niedzielę i samego białobrodego z bajkową świtą w poniedziałek.

 

– W tym roku razem, Motocyklowe Mysłowice oraz Motocyklowi Dawcy Szczęścia, połączyliśmy siły – mówi Marek Mikuła z Motocyklowych Mysłowic.

– Podzieliliśmy się domami dziecka, że tak powiem, po równo, a jedziemy wspólnie jedną paradą – dodaje Dariusz Kiełczewski z Motocyklowych Dawców Szczęścia.

– Niezależnie od tego, w jakim jesteśmy stowarzyszeniu, skąd jesteśmy, wszyscy mamy ten sam cel, żeby wywołać uśmiech na twarzach tych dzieci w Mysłowicach – zaznacza Jan Śmigel z Motocyklowych Mysłowic.

Motomikołaje z workami prezentów zebranych wśród mysłowiczan m.in. w markecie Netto przy ul. Moniuszki wyruszyli do placówek opiekuńczo-wychowawczych przy ul. Starokościelnej, na Brzezince, Słupnej, Ławkach, Kosztowach i w Imielinie. To już 9. edycja akcji, która co roku robi ogromne wrażenie, nie tylko na obdarowanych maluchach, ale i na mieszkańcach.

– Akcja jest wspaniała. Uczestniczę w niej po raz trzeci. Jestem ogromnie wzruszona za każdym razem, kiedy odwiedzamy dzieciaki, tak że polecam akcję – opowiada Sabina Dybała, kierowniczka sklepu Netto przy ul. Moniuszki.

– Mam różnych znajomych, którzy wychowali się w domu dziecka. Po części rozumiem ich sytuację, no i potrzebują takiego wsparcia dla siebie, więc my im to umożliwiamy – mówi Aleksandra Kaczmarska z Motocyklowych Mysłowic.

– Bardzo fajna akcja, trzeba ją jak najbardziej nagłaśniać, wspierać, jesteśmy jak najbardziej za – podkreśla Jacek, uczestnik imprezy.

Dzień później, 6 grudnia, Mikołaj z prezentami dotarł też barwnym korowodem na Piasek i Rymerę. Finał tych objazdowych mikołajek odbył się na lodowisku w parku Słupna. W paczkach przygotowanych przez miejskie instytucje i fundacje znalazły się m.in. maskotki, którym obdarowani dadzą drugie życie.

– Po prostu kto przyszedł, ten dostał prezent, po to żeby pamiętał, że ten święty Mikołaj w Mysłowicach jest najfajniejszy na świecie – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

– Jednocześnie w Mysłowickim Ośrodku Kultury o godz. 17.30 spotkaliśmy się z drugim świętym Mikołajem, oczywiście jeden i drugi jest prawdziwy, tam była bajka świętego mikołaja i można było robić sobie fotografie ze świętym Mikołajem na specjalnie przygotowanej ściance relacjonuje Michał Skiba, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Podczas obu imprez 6 grudnia rozdano ok. 600 paczek. Niespodzianką dla wszystkich mysłowiczan było też otwarcie lodowiska w weekend poprzedzający mikołajki.

– Codziennie w godz. od 9 do 20 praktycznie można z tego miejsca korzystać. Szykujemy szereg atrakcji, bo jak wiadomo i się zbliża karnawał, i być może w okresie świąteczno-sylwestrowym będzie kilka niespodzianek – zdradza Karol Pawlik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mysłowicach.

 

źródło: ITVM

DSC 0330

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3