Morderstwo dzieci w Opolu. Ich matka usłyszała zarzuty

Police 112

Redakcja

31 sierpnia, 2023

29 sierpnia w jednym z opolskich mieszkań dziadkowie odkryli zwłoki swoich małoletnich wnucząt. Obok leżała matka dzieci, która była ranna. 

Policja otrzymała zgłoszenie chwilę przed godziną 17:00. W jednym z opolskich mieszkań odnaleziono ciała 4-latki i jej 3-letniego brata. Makabrycznego odkrycia mieli dokonać dziadkowie dzieci. Obok leżała ich matka w stanie ciężkim.

- Funkcjonariusze wewnątrz mieszkania znaleźli ciała dwojga dzieci w wieku 3 i 4 lat, oraz znajdująca się w ciężkim stanie kobietę. Wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przywrócił funkcje życiowe 34-latki, która następnie została przetransportowana w asyście policjantów do szpitala. Niestety, lekarz potwierdził zgon 4-letniej dziewczynki i jej o rok młodszego brata - informuje policja z Opola.

Wszystko wskazuje na to, że dzieci zostały zamordowane - najprawdopodobniej nożem do tapet. Kobieta również miała rany w okolicach szyi. 

34-latka trafiła do szpitala. Jak informują lokalne media, 31 sierpnia prokuratura przedstawiła kobiecie zarzut zamordowania swoich dzieci. Grozi jej dożywocie. 

Kobieta zostanie zbadana przez biegłych, którzy stwierdzą, czy była poczytalna w chwili zdarzenia. Pod uwagę brane jest też próba rozszerzonego samobójstwa. Kobieta w 2022 roku straciła w pożarze dobytek życia. Z byłym mężem ma też 9-letnie dziecko. Aktualny partner i ojciec dzieci miał być w pracy. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3