Minister zdrowia odwiedziła szpital w Tychach

Izabelaleszczyna

Redakcja

27 marca 2024

Izabela Leszczyna, minister zdrowia, odwiedziła Szpital Magrez w Tychach. Szefowej resortu zaprezentowano najnowsze inwestycje. Leszczyna spotkała się również z p.o. prezydenta Tychów. 

Wizyta minister zdrowia miała miejsce w miniony wtorek. W Szpitalu Megrez Izabela Leszczyna uczestniczyła w rozmowach z p.o. prezydenta Tychów Maciejem Gramatyką oraz prezesem szpitala Mariolą Szulc. Ponadto spotkała się z kierownictwem szpitala i jego pracownikami. 

Dyskusja dotyczyła m.in. strategicznych kierunków rozwoju Szpitala Megrez w tym o utworzeniu SOR-u i innych działaniach planowanych z myślą o komforcie pacjentów. Minister podczas wizyty wyraziła swoje uznanie dla pracy i rozwoju Szpitala Megrez oraz dla zaangażowania kadry placówki.

- Godne pochwały i uznania jest to, jak wiele środków miasto Tychy inwestuje w rozwój szpitala, tym samym dbając o bezpieczeństwo medyczne swoich mieszkańców. Warunki dla pacjentów, ale także dla kadry medycznej są naprawdę bardzo dobre, a potencjał rozwojowy szpitala i plany, jakie ma zarząd, są imponujące – powiedziała Minister Zdrowia Izabela Leszczyna.

- Wizyta Minister jest dla nas dużym wyróżnieniem i bardzo za nią dziękuję. Skuteczna współpraca z Ministerstwem Zdrowia jest niezwykle ważna dla naszych dalszych działań podkreśliła Prezes Szpitala Megrez Mariola Szulc.

- Wizyta Minister Zdrowia to potwierdzenie, że nasze wysiłki na rzecz tyskiej i regionalnej opieki zdrowotnej są dostrzegane na najwyższym szczeblu. W bezpośredniej rozmowie z Minister Zdrowia poruszyliśmy m.in. kwestię utworzenia sfinansowanego przez Ministerstwo Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Temat ten ma być poddany analizie. Ta ogromna inwestycja, byłaby uzasadniona z punktu widzenia bezpieczeństwa medycznego mieszkańców Tychów, ale także okolicznych miejscowości podsumował pełniący funkcję Prezydenta Miasta Tychy Maciej Gramatyka .

W ostatnich latach Szpital Megrez w Tychach zrealizował kilka istotnych inwestycji. W 2021 roku otwarto zmodernizowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Porodówkę oraz Oddział Neonatologiczny. W 2022 roku dobiegła końca termomodernizacja budynku szpitala, a latem tego samego roku na dachu Szpitala Megrez powstał nowoczesny neon. W styczniu 2024 uruchomiono Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, zapewniający pacjentom i personelowi najwyższe standardy bezpieczeństwa. Niedawno zakończono kompleksową modernizację Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, a obecnie trwa remont i przebudowa Oddziału Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narządu Ruchu.

fot. mat. prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.1µg/m3