Miejskie Przedszkole nr 1 w Piekarach Śląskich po metamorfozie [FOTO]

fot. UM Piekary Śląskie

Redakcja

30 listopada, 2022

Dobiegł końca kompleksowy remont Miejskiego Przedszkole nr 1 w Piekarach Śląskich. Zarówno wnętrza obiektu jak i elewacja został wykonane praktycznie od podstaw. Koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł, jednak zadanie uzyskało dofinansowanie z środków unijnych. 

Zakres inwestycji obejmował prace demontażowe i rozbiórkowe, takie jak usunięcie istniejącego ogrodzenia, bram i furtek, częściową rozbiórkę stropów, ścian, schodów zewnętrznych oraz konstrukcji dachu czy też istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej. Roboty budowlane objęły: izolację i docieplenie ścian fundamentowych, docieplenie podłóg na gruncie oraz poddasza, pokrycie dachu wraz z obróbkami, nową stolarkę okienną i drzwiową, a także docieplenie elewacji. 

Wewnątrz wykonane zostały nowe posadzki, ściany i sufity, zamontowane też zostało nowe wyposażenie kuchni, pralni i łazienek. Pojawiła się też całkowicie nowa instalacja centralnego ogrzewania. Przed budynkiem usytuowano nowe chodniki i nasadzenia a całość otoczenia została też ponownie zaaranżowana.

Całkowity koszt zadania “Termomodernizacja i modernizacja Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich” to kwota 4.701.291,32 zł w tym dofinansowanie ze środków europejskich na termomodernizację w wysokości blisko 700 tys. zł. Wykonawcą remontu jest firma MARWENT II sp. z o.o. sp. k. z Świerklańca.


fot. UM Piekary Śląskie

powiązane artykuły:

Basen jsk umowa5
Lokalne 15 listopada, 2022

W Piekarach Śląskich podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej kompleksu sportowego z za

Ogrod doswiadczen 07
Lokalne 14 listopada, 2022

W Miejskim Przedszkolu nr 17 w Piekarach Śląskich realizowany jest projekt pn. „Ogród doświadczeń”.

Miasto z klimatem2
#EkoSilesia 25 października, 2022

Piekary Śląskie zajęły trzecie miejsce w konkursie “Miasto z Klimatem – najlepszy zrealizowany proje

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 14.1µg/m3