Maria Materla przeszła z PiS do Tak! Dla Polski w Sejmiku Śląskim. Radna komentuje swoją decyzję [WIDEO]

IMG 20221122 001249
Kastelik

Szymon Kastelik

7 grudnia, 2022

21 listopada 2022 to data, która przejdzie do historii polskiej polityki. W czwartą rocznicę "zdrady Kałuży" marszałek Jakub Chełstowski i radni Maria Materla, Alina Nowak, Rafał Kandziora opuścili klub Prawa i Sprawiedliwości. Utworzyli własny Tak! Dla Polski i przeszli na stronę dotychczasowej opozycji. Tym samym PiS stracił władzę w województwie śląskim. - Gdybyśmy nie zrobili nic, to byłaby zdrada wobec naszych wyborców - komentuje Maria Materla.

Czy była to zdrada. Komentuje radna Maria Materla:

Od rewolucji w województwie śląskim i jednej z najdłużej trwających sesji Sejmiku minęły już ponad dwa tygodnie. Nowa władza rozpoczyna wprowadzanie własnych porządków. Na 7 grudnia zwołano nadzwyczajną sesję dotyczącą m.in. afery w Funduszu Górnośląskim.

O wydarzenia sprzed ponad dwóch tygodni zapytaliśmy radną Marię Materlę, jedną z bohaterek tamtej sesji. Razem z Jakubem Chełstowskim, Aliną Nowak i Rafałem Kandziorą opuściła klub PiS i przeszła na stronę dotychczasowej opozycji. Czy radna z Jaworzna czuje się zdrajczynią?

- Nie doszło do takich działań. O zdradzie moglibyśmy mówić, gdybyśmy nie zrobili nic. To byłaby zdrada wobec naszych wyborców - mówi Materla. Radna Tak! Dla Polski podkreśla, że ostatnie 4 lata współpracy z PiS były bardzo dobre i udało się zrobić w województwie śląskim wiele rzeczy. Ale w ostatnim czasie ta współpraca stała się "mniej efektywna" i niektóre tematy "były trudne do wpracowania", a jej samej chodzi przede wszystkim o dobro samorządu i mieszkańców województwa.

- Zawsze podkreślałam, dla nas zawsze najważniejszy był samorząd - dodaje. 

- Jesteśmy otwarci na wszystkich samorządowców. Ruch samorządowy Tak! Dla Polski jest ruchem, jak wskazuje nazwa, samorządowców. Do stołu, na którym położone będzie dobro województwa, ja usiądę z każdym, z którym będziemy mogli wypracować wspólny konsensus - komentuje perspektywę współpracy m.in. z PO.

Maria Materla podkreśla, że nie ma mowy o żadnej "korupcji politycznej". - Spłacam kredyt zaufania moich wyborców w postaci ciężkiej pracy. Żeby podnieść komfort życia w naszym województwie. Deklaruję, że będę pracować na rzecz moich mieszkańców najlepiej jak potrafię - mówi Maria Materla. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 46.1µg/m3 PM2.5: 36.8µg/m3