"Łowcy głów" w akcji! Zatrzymali podejrzanego o kierowanie gangiem

Glow

Redakcja

26 października, 2022

Śląscy „łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego od 2018 roku 44-letniego chorzowianina, podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą – podała w sobotę śląska policja.

Członkowie tego gangu zajmowali się kradzieżą samochodów na terenie województwa śląskiego, ich rozbiórką, a następnie sprzedażą na części.

44-letniemu chorzowianinowi zarzuca się, że od grudnia 2006 do lutego 2008 r. w Chorzowie, Katowicach, Sosnowcu i innych miastach województwa śląskiego kierował zorganizowaną grupą przestępczą. Jego rola polegała na wydawaniu poleceń innym członkom grupy, przydzielaniu im zadań do wykonania, wypłacie pieniędzy za wykonane zadania i sprzedaży części z kradzionych samochodów za pośrednictwem internetu oraz ogłoszeń prasowych, z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Mężczyzna był w przeszłości do tej sprawy tymczasowo aresztowany, jednak po opuszczeniu aresztu unikał kontaktu z wymiarem sprawiedliwości, wiedząc, że ma do odbycia karę 3,5 roku więzienia. W ubiegłym roku Sąd Okręgowy w Katowicach wydał za nim list gończy, a poszukiwaniami zajęli się policjanci z komendy w Chorzowie.

W czerwcu 2018 r. sprawę przejął Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - tzw. łowcy głów. Ustalili oni, że 44-latek ukrywa się na terenie województwa śląskiego. 15 października poszukiwany mężczyzna został zatrzymywany na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Trafił już do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę. (PAP)

powiązane artykuły:

49 592021 g
Lokalne 19 listopada, 2019

Czterej byli szefowie spółki prowadzącej sieć samoobsługowych myjni samochodowych odpowiedzą za oszu

CBSP
11 grudnia, 2019

Policja zatrzymała dziewięć osób w Słupsku i Zabrzu w sprawie uprowadzenia i zabójstwa mężczyzny w o

35 696272
Wiadomości 8 marca, 2022

Śląscy kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali 49-letniego zabójcę, poszukiwanego listem

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.5µg/m3 PM2.5: 15.8µg/m3