Linie autobusowe w Gołonogu wracają na stałe trasy

Aleja przystanek1

Redakcja

29 września, 2022

Linie autobusowe w Dąbrowie Górniczej, które od czerwca kursowały objazdem, dzisiaj (29 września) wróciły do obsługi przystanków Gołonóg Dworzec PKP i Gołonóg Osiedle. Wyjątkiem są linie nr 18, 807 i 972, które obsługują przystanek Gołonóg Szkoła.

Dzisiaj (29 września) na stałe trasy w Dąbrowie Górniczej– z obsługą przystanków Gołonóg Dworzec PKP i Gołonóg Osiedle – wróciły linie nr 55, 140, 237, 637, 638, 690, 814, 903N i M2.

Przystanek Gołonóg Dworzec PKP obsługiwany jest jeszcze w tymczasowych lokalizacjach.

– Na docelowych peronach autobusy będą mogły zatrzymywać się po pełnym stężeniu betonu w nowych zatokach i wybudowaniu chodnika po stronie dworca – mówi Samuel Tomczyk z firmy Drogopol, która prowadzi prace drogowe w al. Zagłębia Dąbrowskiego i na ul. Uklańskiego.

Przystanek Gołonóg Szkoła działa od początku czerwca. W zamyśle miał to być przystanek tymczasowy uruchomiony na czas przebudowy alei Zagłębia Dąbrowskiego i ulicy Uklańskiego. Wielu mieszkańców – m.in. z osiedla Cieszkowskiego i Górki Gołonoskiej – było jednak za tym, by pozostawić go już na stałe.

O pozostawienie przystanku na stałe oraz linie, które mogłyby się na nim zatrzymywać, w minionym tygodniu zapytał mieszkańców prezydent Marcin Bazylak. 

Wcześniej przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, która finansuje kursowanie metrolinii, podkreślali, że na stałą trasę – z obsługą przystanków Gołonóg Dworzec PKP i Gołonóg Osiedle – powinna powrócić linia M2. 

– W przypadku pozostałych linii decyzja należy do miasta i mieszkańców – podkreśla Aleksander Sobota, zastępca dyrektora ZTM ds. przewozów.

Decyzją Miasta, przystanek Gołonóg Szkoła naprzeciwko SP18 nadał będzie funkcjonował i będzie obsługiwany przez linie 18, 807 i 972.

 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3