Policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier w Herbach

48 726528

Redakcja

29 września, 2022

Dzięki wspólnemu działaniu lublinieckich policjantów i Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zamknięto nielegalny salon gier hazardowych w Herbach i zabezpieczono cztery automaty do gier. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalne organizowanie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS zlikwidowali nielegalny salon gier w Herbach. W trakcie akcji mundurowi zabezpieczyli 4 automaty służące do gier hazardowych oraz gotówkę. W zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, do których prowadzenia konieczna jest wymagana koncesja.  

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie. Natomiast za posiadanie nielegalnych automatów kara w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wynajmuje lokal na nielegalny salon. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3