Liczne osłabnięcia w rudzkim liceum. Co się stało?

Za4 01

Redakcja

21 listopada, 2023

Do tajemniczego zdarzenia doszło w poniedziałek IV LO im. H. C. Hoovera w Rudzie Śląskiej. Liczna grupa uczniów poczuła się gorzej w podobnym czasie. Część z nich osłabła lub omdlała. Na miejscu interweniowały służby i policja. 

Sytuacja miała miejsce na sali gimnastycznej podczas prób do akademii z okazji Dnia Podchorążego. Gorzej poczuć się miało ponad 20 uczniów. Na miejsce przybyły służby.

- Straż pożarna przeprowadziła pomiary, które nic nie wykazały. Z wywiadu przeprowadzonego przez ratowników medycznych wynika, że większość dzieci nie zjadła śniadania. Informuje, że w naszej szkole nie ma gazu, stąd wyciek gazu jest nie możliwy. Pragnę również poinformować, że żaden z nauczycieli ani obsługi szkoły nie poczuł się źle pracownicy służb mundurowych również - poinformowała dyrekcja.

Działania przeprowadzone na miejscu nie wskazały na obecność m.in. tlenku węgla. Szkoła nie korzysta też z gazu. Jedną z możliwych hipotez było rozpylenie na terenie szkoły niebezpiecznej substancji, ale ostatecznie to też nie zostało potwierdzone przez służby.

Seria omdleń w tym samym czasie i w tym samym miejscu może wskazywać na... nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Długa próba do akademii, wiele osób w sali gimnastycznej, na której zaczął panować zaduch - to możliwy powód zdarzenia, do którego doszło w rudzkim liceum. Jedna z relacji sugeruje, że w sali gimnastycznej mogło przebywać nawet 300 osób. 

Z relacji rodziców, które pojawiły się w mediach społecznościowych wynika, że wiele uczniów nie miało żadnych problemów, a też brało udział w próbach. Niektórzy opiekunowie nie ukrywali niezadowolenia z powodu oświadczenia dyrekcji, które stwierdziło, że większość dzieci "nie zjadła śniadania". 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.0µg/m3 PM2.5: 20.5µg/m3