Kwiaty idealnym pomysłem na prezent! Kwiaciarnie 24h na Śląsku

Kwiaciarnia24hslask

Redakcja

18 sierpnia, 2022

Kwiaty to uniwersalny i piękny prezent na każdą okazję. Wręczamy je przy niemal każdej uroczystości. Są idealną formą gratulacji, podziękowań, wyrażenia uczuć czy przeprosin. Co zrobić gdy jest już późna pora a kwiaty potrzebne są na „już” lub na wczesny poranek. Z pomocą przychodzą kwiaciarnie całodobowe. Czy na Śląsku dostępne są kwiaciarnie 24h?

Kwiaty to podarunek elegancki, świadczący o dobrych manierach wręczającego.  Starannie dobrane bukiety są idealnym prezentem dla każdego niezależnie od płci czy wieku. Kwiaty podkreślają również uroczysty charakter wydarzeń.  

Jak dobrać kwiaty odpowiednio do okazji?

W zależności od okazji oraz tego, komu chcemy wręczyć bukiet, powinniśmy wybierać różne rodzaje i kolory kwiatów. Aby uniknąć faux pas, warto dowiedzieć się  jaka jest symbolika kwiatów.

Najpopularniejszymi i najczęściej wręczanymi kwiatami są róże a ich symbolika jest najbardziej wyrazista. Czerwone zawsze oznaczają płomienną miłość, są więc doskonałym wyborem, gdy zamierzamy podarować je ukochanej. Pomarańczowe, oznaczają fascynację i przyjaźń, a także uznanie i wdzięczność i są zatem dobre na przykład na imieniny czy jako dodatek do gratulacji.  Biała róża to symbol niewinności i delikatności, podobnie jak frezja. Świetnie sprawdzi się na przeprosiny lub jako podarunek dla dziecka. Najbardziej powinniśmy unikać bukietów z żółtych róż, które symbolizują zazdrość i złe uczucia.

Popularnymi kwiatami są także tulipany. Czerwone mają podobną symbolikę jak róże, nie są jednak tak bardzo zobowiązujące. Dobrze nadają się na Dzień kobiet i inne okazje gdzie obdarowaną osobą jest kobieta. W przypadku tulipanów ładnie komponują się stworzone z nich bukiety różnokolorowe.

Gerbery wyrażają szacunek i uznanie, są stateczne i eleganckie.  Bukiety z tych kwiatów pasują zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Możemy je wręczać przełożonemu, partnerowi biznesowemu, jak również uznanym osobowościom, artystom i politykom. Warto także zakupić je z okazji jubileuszu czy uroczystości państwowej. Jeżeli uroczystość jest szczególnie podniosła możemy je zastąpić anturium, które podkreśli nasze uznanie.

Ostrożni powinniśmy być wybierając narcyzy. To kwiaty symbolizujące zdradę oraz miłość bez wzajemności . Nie powinno się ich wręczać osobom które słabo znamy, a które mogą znać mowę kwiatów.

Nie bez znaczenia jest też liczba kwiatów w bukiecie. Przyjęło się, że parzysta ilość kwiatów przynosi pecha, nieparzysta- szczęście. Według umownego savoir vivre, ilość kwiatów w bukiecie powinna być nieparzysta przede wszystkim, dlatego że parzysta liczba zarezerwowana jest dla kompozycji pogrzebowych.

kwiaciarnia 24h śląsk

Kwiaty potrzebne na już!

Zdarzają się sytuacje, że potrzebujemy zakupić bukiet niemalże „na wczoraj”. Jest późna pora a nasza pociecha przypomniała sobie, że Pani wychowawczyni ma jutro urodziny i potrzebny jest o świcie bukiet, czy też zbliża się Dzień Kobiet i miło byłoby powitać żonę kwiatami już o poranku a nie czekać z tym, aż do powrotu z pracy. Wtedy pomocne są kwiaciarnie całodobowe bądź internetowe posiadające w swojej ofercie ekspresowe dostarczenie kwiatów.

Jedną z kwiaciarni 24h na Śląsku oferującą usługi całodobowo jest Kwiaciarnia Casablanca, która mieści się przy ul. Św. Cyryla i Metodego 24 w Bytomiu. Istnieje na rynku od 1990 roku. To rodzinna firma, która swoją działalność opiera na wieloletnim doświadczeniu. W swej ofercie posiada: oryginalne wiązanki okolicznościowe, kompozycje z kwiatów żywych, sztucznych lub suszu egzotycznego, wiązanki ślubne oraz dekorację samochodu, kwiatowe dekoracje weselne (sali, stołów itp.), palmy, wieńce oraz wiązanki pogrzebowe, kosze i kompozycje kwiatowe, kwiaty doniczkowe oraz aranżację wnętrza w rośliny doniczkowe, artykuły dekoracyjne, pakowanie prezentów oraz dostarczenie kwiatów i koszy kwiatowych pod wskazany adres.

Kolejną kwiaciarnią 24h na Śląsku jest Bellaflor, znajdziemy ją w  Bielsku-Białej przy ul. Sikorek 5. Kwiaciarnia Bellaflor, powstała w 2000 roku. Oferuje bukiety oraz wiązanki okolicznościowe z różnych gatunków kwiatów ciętych, zarówno sezonowych - tulipan, eustoma, glorioza, fiołek - jak i z gatunków całorocznych - róża, gerbera, margaretka, storczyk, anturium i wiele innych. Kwiaty można zamówić telefonicznie oraz bezpośrednio w kwiaciarni.

Całodobowo możemy zaopatrzyć się w kwiaty również w Sosnowcu. Tam przy ulicy Rudnej 4 mieści się Kwiaciarnia 24h „Cztery Pory Roku”. 

•  Bielsko-Biała, Kwiaciarnia Bellaflor, ul. Sikorek 5, tel. 508 103 484

•  Bytom, Kwiaciarnia Casablanca,   ul.  Św. Cyryla i Metodego 24,  tel. 32 286 23 67

•  Sosnowiec, Kwiaciarnia „Cztery Pory Roku”, ul. Rudna 4, tel.  32 299 86 41

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-8 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 54.3µg/m3 PM2.5: 47.4µg/m3