Kurort Kozubnik. Luksusowy ośrodek z czasów PRL ponownie otwarty

Adam Borowicz

Redakcja

4 lipca 2020

Poznajcie nowe miejsce na urlop w Polsce. Albo do zamieszkania na stałe. Wygodne, gotowe apartamenty w samym sercu Beskidu Małego. W wakacje są do wynajęcia na booking.com, ale generalnie czekają na klientów, którzy szukają nowego bezpiecznego domu w górach. Są nowocześnie urządzone, mają nawet 70 metrów. Znajdziecie je w legendarnym, odnowionym Kozubniku.

W tym sezonie na wakacje ruszamy w Polskę - to pewne. Najpopularniejsze, górskie kurorty pękają w szwach, dlatego warto poszukać czegoś nowego, gdzie będzie można odpocząć poza tłumem. Takim miejscem jest Kozubnik - w czasach PRL legenda, dawny luksusowy ośrodek dla partyjnych notabli, zlokalizowany w niezwykle pięknej, malowniczej okolicy. To właśnie tu biegnie czerwony szlak turystyczny, a sam Kozubnik znajduje się w sercu parku krajobrazowego, między jeziorami Czanieckim, Międzybrodzkim i Żywieckim oraz szczytami pasma górskiego Beskidu Małego. Spacer w okolicy oznacza bezustanny kontakt z przyrodą. Za czymś takim mieszkańcy miast tęsknią każdego dnia. Tutaj to codzienność.

Warszawski inwestor przygotował 30 apartamentów, w pełni wyposażonych i urządzonych w najwyższym standardzie. Ale to nie wszystko: wakacyjni goście i stali mieszkańcy mogą korzystać z siłowni (także plenerowej), jacuzzi, groty solnej, solarium, placu zabaw, a nawet pola golfowego i sali gier. Dla osób związanych z biznesem interesujące będzie prywatne lądowisko dla helikopterów (a także bliskość lotniska w Pyrzowicach i Krakowie). I uwaga - prywatna plaża przy potoku. Nie mogliśmy jej pominąć.

Apartament na własność? Ruszyła sprzedaż

W te wakacje mieszkania w Kompleksie Apartamentów Kozubnik są do wynajęcia, ale w każdej chwili można je kupić na własność. Za projekt odpowiedzialna jest Sawa Apartaments, która odgruzowała i odbudowała miejsca, zamieniając historyczne budynki w nowoczesne mieszkania. Kupując je, właściciel skorzysta ze wszystkich atrakcji. Apartamenty Kozubnik to mieszkania dedykowane rodzinom, seniorom, parom lub singlom. Dodatkowym atutem jest lokalizacja - 65 km od Katowic i 80 km od Krakowa.

Restauracja Adama Borowicza Odnova Bistro – otwarcie 4 lipca

Przyjeżdżając na wakacje do Kozubnika, nie trzeba będzie szukać miejsc na rodzinne posiłki. Wszyscy miłośnicy tradycyjnych smaków i prostej, lokalnej kuchni już 4 lipca będą mogli zajrzeć do restauracji Odnova Bistro, której szef kuchni Adam Borowicz zaserwuje znane dania w autorskiej odsłonie. Lokal ma ciepły charakter i nawiązuje do klimatu Kozubnika.

Menu Odnova Bistro składa się wyłącznie z lokalnych składników, na przykład pstrąga z Porąbki, hodowanego w tych stronach od 1925 roku. Borowicz zaserwuje gościom tatar z pstrąga i rybę z patelni na klarowanym maśle.

Urodziłem się na Śląsku, dlatego w karcie nie mogło zabraknąć najbardziej tradycyjnych dań, takich jak rolada wołowa z przepysznym farszem, tarte kluski, podawane z modrą kapustą, czy schabowy z kością w asyście młodych ziemniaków z koperkiem i mizerii - opowiada szef kuchni. - Nie zabraknie też galatu z nóżek na swojskim chrzanie i ciekawych, sezonowych deserów.

mówi adam borowicz

Smacznie, prosto i lokalnie, ale też wykwintnie, bo jakość składników decyduje o daniach w jakości premium. Adam Borowicz wypisał na karcie swoje fascynacje rodzinnym Śląskiem i własne wspomnienia - goście zakosztują m.in. kartoflanki z przepisu jego babci.

Restaurację znajdziecie pod adresem Mała Puszcza 22 Kozubnik – Porąbka. Otwarcie 4 lipca o godzinie 12.00.

Więcej informacji o apartamentach: https://www.kurortkozubnik.pl/

IMG 8066 HDR

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.0µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3