Kredyt gotówkowy na zakup samochodu hybrydowego lub elektrycznego – czy warto?

Kredyt gotówkowy na zakup samochodu hybrydoweg

Redakcja

4 kwietnia 2023

Samochody elektryczne są w modzie – wynika to nie tylko z wyjątkowego wyglądu „elektryków”, ale także chęci zadbania o środowisko naturalne. W związku z rosnącą popularnością aut niskoemisyjnych, na rynku pojawia się coraz więcej eko kredytów gotówkowych, z pomocą których można pokryć koszty inwestycji. Czy warto decydować się na taką formę finansowania samochodu elektrycznego lub hybrydowego?

Samochód elektryczny i hybrydowy – trend, który zachęca do dbania o planetę

Rosnące zanieczyszczenie środowiska to fakt, który zmusza wielu ludzi na całym świecie do zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Sposobów na poprawę jakości powietrza i walkę z globalnym ociepleniem jest dużo, a jeden z popularniejszych pomysłów wiąże się z kupnem samochodu elektrycznego lub hybrydowego. Jakie korzyści daje zakup takiego auta? Wśród benefitów można wyróżnić m.in.:

  • niskie koszty eksploatacji pojazdu – w porównaniu do dwuśladów benzynowych i w dieslu, elektryki są o wiele tańsze w używaniu i nie wymagają tak częstych napraw serwisowych;
  • duży komfort podróży – samochody elektryczne i hybrydowe są cichsze niż ich odpowiedniki spalinowe;
  • dostęp do różnych dofinansowań – w ramach programu „Mój elektryk” można otrzymać dopłatę do zakupionego pojazdu (dotyczy to tylko aut o napędzie elektrycznym kategorii M1).

Minusem aut hybrydowych i elektrycznych jest ich cena, która w porównaniu do samochodów z silnikiem benzynowym jest o wiele wyższa. Jednak i na to znaleziono rozwiązanie. W odpowiedzi na coraz nowsze potrzeby klientów banków powstały specjalne ekologiczne kredyty gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolny cel. Przykładowo, w banku Santander pożyczysz nawet do 300 000 złotych na zakup dowolnego eko produktu (w tym też pojazdu elektrycznego lub hybrydowego do 3,5 t). Szczegóły oferty znajdziesz tutaj: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/kredyty/eko-kredyt-gotowkowy

Kredyt gotówkowy a samochód elektryczny – co warto wiedzieć?

Sposobów na zakup samochodu elektrycznego jest wiele. Całość inwestycji możesz pokryć z własnej kieszeni, np. z oszczędności czy z pomocą wspomnianego eko kredytu gotówkowego. W odróżnieniu od produktów bankowych przeznaczonych tylko na zakup pojazdu, wiąże się on z mniejszą liczbą wymagań, które musi spełnić potencjalny kredytobiorca. Wniosek o wsparcie finansowe może złożyć osoba pełnoletnia mieszkająca w Polsce, z udokumentowanym źródłem dochodu oraz odpowiednią zdolnością kredytową.

Warto wiedzieć:

Eko kredyt gotówkowy nie wymaga spełniania takich formalności, jak kredyt hipoteczny. Środki na realizację celu możesz otrzymać nawet tego samego dnia, w którym podpiszesz umowę z bankiem.

O czym warto pamiętać w kontekście kredytu ekologicznego? Ten rodzaj wsparcia finansowego z banku:

  • pozwala na realizację dowolnego celu – z jego pomocą możesz pozwolić sobie na zakup auta elektrycznego, ale też montaż instalacji fotowoltaicznej w domu;
  • umożliwia uzyskanie decyzji kredytowej w krótkim czasie – nie wymaga aż tak skomplikowanych procedur, jak inne produkty bankowe;
  • często nie potrzebuje dodatkowych zabezpieczeń – na przykład w postaci hipoteki czy przywłaszczenia częściowego pojazdu.

Marzy Ci się nowy samochód hybrydowy? A może chcesz postawić na elektryka? W takim razie nie zwlekaj. Złóż wniosek o dodatkowe wsparcie w postaci eko kredytu i zrealizuj długoterminową inwestycję, dzięki której zadbasz o środowisko naturalne i… swój portfel.

powiązane artykuły:

Kredyt technologiczny 2023
Biznes i gospodarka 27 marca 2023

Kredyt technologiczny to oferta kredytowa skierowana do śląskich firm z sektora MŚP. Jest kredyte

Mloda para sprawdza swoj budzet rodzinny
Lifestyle 7 lutego 2023

Decyzja o kredycie gotówkowym to poważna sprawa, która wiąże się nierzadko z wi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3