Komfortowy pokój dla matki po porodzie i osoby towarzyszącej

Pokój dla osoby towarzyszącej 3

Redakcja

21 września, 2023

Tyski Szpital Megrez oferuje, jako jeden z nielicznych na Śląsku, specjalną salę, w której w trakcie pobytu w szpitalu może przebywać mama z dzieckiem i towarzysząca jej bliska osoba. Odpowiednio przygotowana i w pełni wyposażona sala ma zapewnić wygodę i intymność pacjentkom przebywającym po porodzie w Oddziale Położniczym.

Tak urządzony pokój ma na celu stworzenie przyjaznego, przytulnego i kameralnego miejsca zarówno dla mamy z noworodkiem, jak i dla jej osoby towarzyszącej. Umieszczono w nim wygodną, rozkładaną kanapę, łóżko dla pacjentki, a także przewijak i wanienkę dla noworodka. Całość dopełniają dodatki – obrazy, kwiaty czy poduszki, które sprawiają, że świeżo upieczeni rodzice czują się jak w domu. W sali znajduje się także osobna łazienka z kabiną prysznicową. 

- Cieszymy się, że stale możemy się rozwijać i zapewniać naszym pacjentkom coraz to lepsze udogodnienia oraz opiekę podczas porodu. Pokój dla osoby towarzyszącej i przyszłej mamy to kolejny krok w rozwoju naszego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, którego celem jest stworzenie przestrzeni, w której każda rodząca będzie czuła się swobodnie i komfortowo, mając obok siebie wsparcie najważniejszej osoby tłumaczy Mariola Szulc, Prezes Szpitala Megrez.

Osoba towarzysząca w trakcie pobytu w Oddziale zobowiązana jest stosować się do poleceń personelu medycznego i zasad sanitarno-epidemiologicznych obowiązujących w szpitalu, a także przestrzegać zakazu palenia papierosów i spożywania alkoholu. Przebywanie osoby towarzyszącej z pacjentką w jednym pokoju jest usługą płatną, a czas pobytu objęty umową wynosi trzy doby. Osoba towarzysząca ma również zapewnione posiłki w szpitalu, tj. śniadanie, obiad i kolację.

fot. mat. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.2µg/m3 PM2.5: 28.7µg/m3