Kolejny "żartowniś" wywołał fałszywy alarm bombowy na Śląsku

Falszywy alarm bombowy

Redakcja

19 października, 2023

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który powiadomił o rzekomym ładunku wybuchowym na jednej z Hal Widowiskowych w Katowicach. To kolejny fałszywy alarm bombowy w ostatnich dniach na Śląsku.

W poniedziałek około godziny 17:30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał zgłoszenie, że na numer alarmowy 112 wpłynęła wiadomość e-mail, z której wynikało iż na jednej z Hal Widowiskowych w Katowicach zostanie podłożony ładunek pirotechniczny.

Godzinę zajęło jastrzębskim stróżom prawa zatrzymanie 38-latka. W toku podjętych czynności przez policjantów ustalono adres, gdzie może przebywać autor przesłanej wiadomości. 

-W chwili zatrzymania mężczyzna nie odpowiadał na zadawane pytania, kontakt z nim był utrudniony. W trakcie przeszukania nie ujawniono żadnych niebezpiecznych ładunków, jednakże zabezpieczono środki narkotyczne - relacjonuje policja. 

Jastrzębianin usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności oraz posiadania środków odurzających. 

-Dzisiaj został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel objął podejrzanego policyjnym dozorem, zobowiązując go do stawiennictwa w jastrzębskiej jednostce dwa razy w tygodniu - podała KMP w Jastrzębiu-Zdroju. 

To kolejny fałszywy alarm bombowy w ostatnich dniach na Śląsku. Kilka dni temu policja zatrzymała 61-latkę, która w jednym z marketów w Mysłowicach wywołała alarm bombowy. Kobieta podeszła do punktu informacyjnego i przekazała, że w sklepie jest bomba, która zaraz wybuchnie.  Skutkowało to ewakuacją blisko 150 klientów i pracowników. Po zatrzymaniu kobieta zaoferowała policjantom łapówkę za odstąpienie od czynności służbowych.

powiązane artykuły:

Bez tytułu
Lokalne 18 października, 2023

W jednym z marketów na terenie Mysłowic 61-letnia kobieta 

Police 112
Lokalne 7 września, 2023

Kryminalni katowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości popełnianej przez

Pilne
Lokalne 13 czerwca, 2023

Po godzinie 9:00 ewakuowano dworzec w Katowicach. Wstrzymany został ruch pociągów, który wznowion

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 45.7µg/m3 PM2.5: 38.2µg/m3