Rusza przebudowa nawierzchni ulicy Piłsudskiego w Bytomiu. Będą utrudnienia drogowe

Przebudowa Piłsudskiego Bytom

Redakcja

19 października, 2023

Ruszają prace związane z przebudową ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Piekarskiej. To pierwszy z kluczowych odcinków tej ulicy, który za blisko 600 tys. zł zostanie wyremontowany z budżetu miasta. Kolejny od skrzyżowania z ul. Matejki do ul. Chrobrego /odcinek DK 94/ zostanie przebudowany do końca 2025 roku. Na realizację inwestycji wartej prawie 45 mln zł został już wyłoniony wykonawca, który opracowuje projekt przebudowy ulicy oraz kanalizacji deszczowej wraz z budową zbiornika retencyjnego.

Przebudowę nawierzchni ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Piekarskiej będzie realizowała wyłoniona w przetargu firma ZRD Orfin z Radzionkowa. Wykonawca będzie miał 45 dni na wszystkie roboty budowlane, które obejmą: przebudowę jezdni, zjazdów do posesji i wejść do budynków oraz chodnika. W ramach zaplanowanych prac powstanie także ciąg pieszo-rowerowy, jak również wymienione zostaną studnie rewizyjne, ściekowe i teletechniczne.

Będą utrudnienia drogowe

Na czas prowadzonych robót na ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Piekarskiej zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Roboty będą wykonywane etapami z podziałem na prawą stronę jezdni (numery nieparzyste), a następnie lewą stronę (numery parzyste) oraz na roboty w jezdni i chodniku. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu.

Trwa opracowanie dokumentacji technicznej odcinka od ul. Matejki do ul. Chrobrego

W listopadzie 2022 roku zostały podpisane umowy pomiędzy Miejskim Zarządem Dróg i Mostów, Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym oraz konsorcjum firm: MT-ECO Sp. z o.o. z Imielina i JUSTMAR Turczyński Marcin z Chełma Śląskiego na przebudowę dróg i chodników wraz z infrastrukturą towarzyszącą w części ulic Piłsudskiego, Matejki, Krakowskiej oraz pl. Sobieskiego. Inwestycja pozwoli ograniczyć problem zalewania ul. Piłsudskiego w czasie nawalnych deszczów. 

Zgodnie z umową, wykonawca ma 36 miesięcy na realizację całej inwestycji, co oznacza, że powinna się ona zakończyć do końca 2025 roku. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji technicznej, która po akceptacji gminy umożliwi staranie się wykonawcy o niezbędne pozwolenia umożliwiające rozpoczęcie robót budowlanych. Następnie wykonawca przystąpi do realizacji prac obejmujących przebudowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z budową podziemnego zbiornika retencyjnego oraz układu drogowego wzdłuż ulicy Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania z ul. Chrobrego. Inwestycja obejmie również przebudowę tych skrzyżowań i ulicy Matejki od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do ul. Szkolnej oraz budowę sieci i przyłączy wodociągowych i kanalizacji sanitarnej w pasie drogowym ul. Piłsudskiego-Matejki.

powiązane artykuły:

Skrzyżowanie przejazd drogowo tramwajowy ul Świętochłowicka i Fabryczna
Lokalne 10 października, 2023

Na 15 skrzyżowaniach drogowo-tramwajowych w Bytomiu rozbudowana zostanie sygnalizacja świ

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.5µg/m3 PM2.5: 29.9µg/m3