Kolejny transport maszyny TBM wyrusza na trasę. Kiedy wystąpią utrudnienia drogowe na Śląsku?

transport maszyny TBM

Redakcja

2 grudnia 2022

Największe elementy maszyny TBM, która wydrąży tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica dotarły kilka dni temu na plac budowy. Dzisiaj w nocy rusza kolejny transport. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na autostradach. 

Jeden transport się zakończył, a za chwilę rusza kolejny. W nocy z 2 na 3 grudnia wyruszy konwój, który będzie wyglądał niemal identycznie jak ten pierwszy. Największy element tego transportu (napęd główny maszyny) będzie niewiele węższy, jednak jego waga to około 240 ton! Trasa przejazdu i utrudnienia z nią związane będą tożsame z tymi, jakie generował pierwszy transport.

Ładunki rozpoczną podróż po drogach województwa opolskiego, następnie przez województwa śląskie, łódzkie, mazowieckie i lubelskie dotrą na miejsce budowy na Podkarpaciu. Transport pojedzie m.in. autostradą A4, dalej przez węzeł Gliwice Sośnica wjedzie na A1, a następnie poruszał się będzie S8 w kierunku Warszawy. Dalej mostem w ciągu S2, gdzie przekroczy Wisłę i na S17 w kierunku Lublina. Stąd skieruje się na S19 i w okolicach Rzeszowa na obecną DK19, aby dotrzeć na plac budowy odcinka szlaku Via Carpatia.

Od 4 do 5 grudnia mogą wystąpić utrudnienia drogowe na autostradzie A1. Kolumna pojazdów będzie się poruszała z prędkością 10 km/h, a utrudnienia drogowe wystąpią na odcinku od węzła Gliwice Sośnica do węzła Piekary Śląskie /w kierunku na Łódź/ w godzinach od 22.00 do 5.00.

Konwoje będą posiadać specjalistyczne zabezpieczenie. Będą to m.in. tablice VMS (znaki zmiennej treści), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną, piloci kierujący ruchem oraz obstawa Policji.


powiązane artykuły:

Tbm1
Wiadomości 14 listopada 2022

Trwa przejazd transportu maszyny TBM, która ma drążyć tunel w okolicach Rzeszowa. W minioną noc kolu

Tbm1
Lifestyle 15 listopada 2022

Takiego transportu jeszcze u nas nie było! Trzy dni (a raczej noce) kolumna z gigantyczny, "hiszpańs

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3