Kolejne zmiany w sklepie PGG! Wejdą w życie już od czwartku

węgiel
Kastelik

Szymon Kastelik

23 listopada 2022

Jeżeli ktoś planuje kupić jeszcze węgiel poprzez oficjalny sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej, to powinien przygotować się na małe zmiany. Zostaną wprowadzone 24 listopada.

A chodzi o... sposób rejestracji konta. Nie da się ukryć, że wielu "januszy biznesu" lub oszustów próbuje cały czas wykupić jak najwięcej węgla, żeby potem sprzedawać go po zawyżonej cenie w Internecie. Dlatego PGG wprowadza kolejny sposób na ograniczenie takich działań. Od 24 listopada rejestracja i logowanie do Sklepu Internetowego PGG S.A. będzie możliwa za pomocą systemu identyfikacji elektronicznej login.gov.pl czyli Węzła Krajowego.

System poprosi nas o utworzenie konta lub logowanie poprzez profil zaufany, e-dowód lub konto bankowe. - Dane rejestrujących się nowych Klientów, takie jak Imię, Nazwisko czy PESEL, zostaną uwierzytelniane poprzez login.gov.pl. W przypadku Klientów mających już zarejestrowane konta w Sklepie Internetowym PGG S.A. dane uwierzytelnione poprzez login.gov.pl zostaną zapisane w profilu Klienta. W przypadku konieczności zmiany danych takich jak Imię czy Nazwisko, Klienci Sklepu Internetowego będą mogli w dowolnym momencie, samodzielnie przejść procedurę identyfikacji elektronicznej korzystając z funkcjonalności Węzła Krajowego - informuje PGG.

Klienci w sklepie internetowym będą mieć udostępnioną możliwość modyfikacji pozostałych danych np.: numeru telefonu, konta bankowego czy adresu zamieszkania. W planach jest także uruchomienie możliwości modyfikacji adresu gospodarstwa domowego.

PGG zapewnia, że dane klientów chroni system, który spełnia najwyższe unijne standardy bezpieczeństwa.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3