TVP atakuje Chełstowskiego. Machina ruszyła?

chełstowski
Kastelik

Szymon Kastelik

23 listopada, 2022

Jakub Chełstowski odszedł z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Od 21 listopada 2022 roku w Sejmiku Śląskim reprezentuje ruch samorządowy Tak! Dla Polski. Wraz z nim PiS opuścili: Alina Nowak, Maria Materla i Rafał Kandziora. 

ZOBACZ NOCNA ZMIANA W SEJMIKU ŚLĄSKIM:

Rewolucję w Sejmiku Śląskim relacjonowało najpierw tylko parę redakcji, głównie regionalnych (w tym nasza). TVP dojechało trochę później, i tylko wysyłając ekipy z regionalnego oddziału. To jednak nie przeszkodziło, żeby uruchomić całą machinę medialną przeciwko Jakubowi Chełstowskiemu. W Wiadomościach TVP i w wielu innych programach TVP Info pojawiły się materiały atakujące marszałka województwa śląskiego. TVP i ich komentatorzy (związani pośrednio lub bezpośrednio z PiS) stwierdzili, że Chełstowskiemu nie zależy na dobru województwa i dobrych relacjach z Unią Europejską (o czym mówił w poniedziałek w Sejmiku), lecz miało dojść do "politycznej korupcji". 

TVP próbuje przekonać swoich odbiorców, że powodem "zdrady Chełstowskiego" są lokalne interesiki. Jako dowód telewizja przedstawiła fakt, że od początku sierpnia marszałek województwa śląskiego jest w Radzie Nadzorczej "Energetyki Cieplnej Opolszczyzny", nad którą nadzór ma prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski z PO, zaś Wiśniewski znalazł się w Radzie Nadzorczej Kolei Śląskiej. 

I to tyle. TVP znalazło jeszcze to, że reszta zbuntowanych radnych "od 9 lutego" to członkowie zarządu "Instytutu Rozwoju Regionalnego Silesia". Problem w tym, że raczej 9 miesięcy temu jeszcze nikt nie myślał o tym, żeby 21 listopada 2022 zmienić układ polityczny w Sejmiku Śląskim. Ponadto tak naprawdę Materla, Nowak i Kandziora działają w stowarzyszeniu od kwietnia 2021 roku. Trudno też znaleźć w ich oświadczeniach majątkowych informacje o tym, żeby wzbogacili się dzięki pracy w "IRRS".

"Dowody" TVP to.... atak w Prawo i Sprawiedliwość, bo nie jest tajemnicą, że część radnych PiS pracowało lub pracuje w spółkach i instytucjach podległych Urzędowi Marszałkowskiemu. O nich jednak TVP milczało. 

Praktyka "zatrudniania radnych" jest częstym (niestety) działaniem we wszystkich samorządach. Być może potrzebna jest zmiana prawa w tym zakresie?

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.4µg/m3 PM2.5: 30.5µg/m3