62-latek spowodował kolizję i uciekł. Otrzymał 6000 zł mandatu

Kierowca został ukarany wysokim mandatem za ucieczkę z miejsca kolizji

Redakcja

22 listopada, 2022

Kierowca spowodował kolizję na ulicy Młyńskiej w Rudzie Śląskiej. Zamiast jednak spisać oświadczenie czy wezwać policję, 62-latek odjechał. Kolejnego dnia dopadły go jednak wyrzuty sumienia i zgłosił się na halembską komendę, gdzie został ukarany mandatem w wysokości 6000 zł. 

Kierowca z Rudy Śląskiej przekonał się, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie zachowują przepisów ruchu drogowego. 62-latek w poniedziałek, 21 listopada spowodował kolizję na ulicy Młyńskiej po czym zamiast spisać oświadczenie czy wezwać policję po prostu z miejsca zdarzenia odjechał. 

Najwyraźniej jednak dręczyły go wyrzuty sumienia, bo kolejnego dnia sam zgłosił się do halembskiego komisariatu i przyznał się, że spowodował kolizję. Policjanci po wykonaniu czynności, w tym sprawdzenia auta kierowcy zakończyli sprawę. Mężczyzna za swoją lekkomyślność został ukarany według nowego taryfikatora mandatem w wysokości 6000 zł. Jest to "kara" za dwa wykroczenia, spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia. 


powiązane artykuły:

potrącenie pieszego w katowicach
Lokalne 22 listopada, 2022

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na u

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 5.1µg/m3