Kolejne zmiany na ul. Okulickiego w Gliwicach

Okulickiego gliwice

Redakcja

19 lutego 2024

Przebudowa skrzyżowania ulic Okulickiego i Kozielskiej w Gliwicach wchodzi w kolejny etap. We wtorek, 20 lutego, zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie.

Na czas prac ul. Okulickiego zostanie zwężona przed skrzyżowaniem z ul. Kozielską. Ruch pojazdów będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku. Jadący od alei Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88) nie będą mogli skręcić w lewo w ul. Kozielską. Objazd poprowadzony zostanie do ronda im. Władysława Andersa, skąd będzie można zjechać do ul. Kozielskiej.

Z użytkowania wyłączone zostanie przejście dla pieszych w poprzek ul. Okulickiego.

Dodatkowo, wyłączenie relacji lewoskrętu na krzyżówce ulic: Okulickiego i Kozielskiej, spowoduje wyznaczenie trasy objazdowej dla linii autobusowej nr 178. W kierunku dzielnicy Trynek po obsłudze przystanku „Gliwice Zakład Energetyczny 2” autobusy przejadą ulicami: Portową, aleją Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88), Okulickiego, Kozielską, zawrócą na rondzie im. Władysława Andersa, a następnie będą kontynuować jazdę ul. Kozielską do włączenia na stałą trasę przejazdu do przystanku „Osiedle Wojska Polskiego - Kozielska 2”. Do obsługi linii włączony zostanie przystanek „Gliwice Cmentarz Centralny 2”. W kierunku Łabęd trasa przejazdu nie ulegnie zmianie.

Po zakończeniu prac dla kierowców poruszających się ul. Okulickiego – od strony DK88 – powstaną trzy osobne pasy ruchu: do jazdy na wprost, w lewo oraz w prawo. Zakończenie robót przy przebudowie skrzyżowania planowane jest na II kwartał bieżącego roku.

powiązane artykuły:

Rondo ul Sienkiewicza Gliwice
Lokalne 15 lutego 2024

Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie ronda na ul. Sienkiewicza w Gliwicach. Po zakończeniu te

Trasa pieszo rowerowa w gliwicach
Lokalne 14 lutego 2024

Zamknięcie wjazdu z ul. Toszeckiej w ul. Andromedy w Gliwicach oraz objazd czekać będą na

Krem pod oczy wart wyróbowania
Lifestyle 19 lutego 2024

Troska o delikatną skórę wokół oczu to kluczowy element rutyny pielęgnacyjnej dla wielu z nas. W

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3