Kolejne oszustwa metodą "na covid". Tyszanie nie dali się nabrać

Metoda na koronawirusa

Redakcja

17 stycznia, 2024

 Sposobem na wyłudzenie pieniędzy, który stał się ostatnio szczególnie zauważalny jest informowanie, zazwyczaj seniorów, że ich bliscy są ciężko chorzy na COVID-19 i konieczna jest droga terapia ratująca życie. Oszuści żerują na dobrym sercu starszych osób i na ich strachu o życie swoich najbliższych.

Oszuści kolejny raz dali o sobie znać, tym razem wykorzystując metodę „na koronawirusa”. W ciągu ubiegłego tygodnia na numer alarmowy wpłynęło kilka zgłoszeń od mieszkańców Tychów, z którymi skontaktowali się przestępcy i poinformowali, że ich bliscy zachorowali na COVID-19 i są w bardzo ciężkim stanie. 

Na szczęście tyszanie wykazali się zdrowym rozsądkiem i nie dali się oszukać. Wszyscy zgłaszający przerwali połączenie i nie dali się nabrać na przedstawioną im historię.

Pamiętajmy, że nikt nie może od nas żądać pieniędzy za leczenie chorego, leki czy diagnostykę. Nie dajmy się oszukać! Jeśli dzwoni do nas osoba, która próbuje wmówić nam, iż musimy zapłacić za leczenie najbliższych, powinniśmy jak najszybciej przerwać połączenie i zadzwonić pod numer 112, by poinformować o próbie oszustwa policję.

powiązane artykuły:

Oszustwo metoda na policjanta
Lokalne 24 listopada, 2023

Policjanci z Zabrza zatrzymali 18-letniego mieszkańca Wrocławia, który brał udział w oszu

Metodakolo
Lokalne 20 października, 2023

Mieszkanka Katowic wiozła samochodem pół miliona złotych. Kiedy sprawdzała, że ma dwie przebite o

Handcuffs 2202224 960 720
Lokalne 30 czerwca, 2023

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej ki

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.1µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3