Kolejna edycja „Biegu Wiewiórki” w Rudzie Śląskiej. Ruszyły zapisy

Bieg wiewórki w rudzie slaskiej

Redakcja

6 marca 2024

Już 16 marca miłośnicy aktywnego stylu życia będą mieli okazję sprawdzić swoje biegowe możliwości w halembskim lesie oraz wziąć udział w konkurencji nordic walking. Pobiegną także dzieci. Start ich rywalizacji zaplanowany został na godz. 11.00, a biegu głównego na 11.15.

- Po raz dziewiąty spotkamy się na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15, aby wspólnie i na sportowo spędzać sobotę. Liczę, że podobnie jak w latach ubiegłych frekwencja dopisze – podkreśla Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.
- „Bieg Wiewiórki” to już w naszym mieście tradycja, którą kochają zarówno rudzianie, jak i mieszkańcy okolicznych miejscowości, dlatego serdecznie zachęcam do udziału w pierwszych w tym roku zawodach oraz w całym cyklu – dodaje.

Tak jak każdego roku bieg rozpoczynał się będzie i kończył na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15, a w jego trakcie uczestnicy pokonają pętlę o długości 4,2 km, która przebiega przez halembski las. Z kolei dzieci, które nie przekroczyły jeszcze piętnastego roku życia, mogą sprawdzić swoje siły na dystansie 1000 m. Każdy z biegaczy oraz uczestników marszu nordic walking sam zdecyduje, ile okrążeń chce pokonać. Maksymalnie biegacze mogą pokonać tę pętlę pięć razy, czyli w sumie 21 km (limit czasowy to 2 godziny i 45 minut), a osoby, które wezmą udział w rywalizacji nordic walking, trzy razy i w sumie pokonać 12,6 km.

Podczas każdego biegu będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn z ręcznym pomiarem czasu w konkurencji biegu, jak również w konkurencji nordic walking. Pod koniec cyklu wszyscy uczestnicy otrzymają imienne dyplomy, a dla osób, które wystartują co najmniej siedem razy na dowolnym dystansie i w dowolnej konkurencji, przeznaczona jest statuetka „Rudzkiej Wiewiórki”. Z kolei uczestnicy, którzy wezmą udział we wszystkich zawodach, czyli dziewięć razy, otrzymają „Dużą Rudzką Wiewiórkę”. Dotyczy to również biegu dzieci na dystansie 1000 m. W „Biegu Wiewiórki” mogą uczestniczyć amatorzy i osoby zrzeszone w klubach sportowych.

Zapisy możliwe są na stronie https://dostartu.pl/1-bieg-wiewiorki-2024-v10238. Zapisać można się jedynie na każdy bieg z osobna. Podczas zapisów nastąpi automatyczne przekierowanie na subkonto do płatności (nie ma już możliwości wpłaty na konto Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej). Wysokość wpisowego na bieg lub marsz nordic walking to 30 zł, z kolei na bieg dzieci - 15 zł. Opłata w dniu biegu w biurze zawodów wynosi 45 zł (dorośli) i 25 zł (dzieci).

powiązane artykuły:

Prace uzyteczne w rudzie slaskiej
Lokalne 20 lutego 2024

Ruszyła realizacja prac społecznie użytecznych w Rudzie Śląskiej. Prace będą wykonywane p

Dofinansowanie klubow sportowych
Lokalne 1 lutego 2024

Ponad 3 mln zł z budżetu miasta trafi do rudzkich klubów i stowarzyszeń sportowych. Został rozstr

Konsekwencje zakupu samochodu bez oc
Lifestyle 4 marca 2024

Zakup samochodu to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma aspektami, w tym z ubezpiecze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 12.2µg/m3