Koleje Śląskie wprowadzają bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy

Csm csm Stacja Sosnowiec pociag przy peronie podrozna pod wiata widac budynek bc58aa5227 7c613ac393

Redakcja

26 października, 2022

Koleje Śląskie, podobnie jak PKP Intercity, wprowadzają od 26 lutego bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy. To odpowiedź na przybywających uchodźców, którzy muszą sprawnie przemieszczać się po naszym regionie.

Od 26 lutego do odwołania obywatele Ukrainy mogą nieodpłatnie korzystać z przejazdów pociągami Kolei Śląskich. Weryfikacja odbywa się na podstawie paszportu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.

Wspieramy Ukrainę. W tych strasznych dniach jesteśmy z naszymi sąsiadami Koleje Śląskie uruchamiają bezpłatne przejazdy dla Obywateli Ukrainy - cytuje marszałka woj. śląskiego, slaskie.pl

Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy to wspólna inicjatywa marszałka województwa śląskiego, Jakuba Chełstowskiego i zarządu Kolei Śląskich.

Kolejarze doskonale rozumieją swoją misję społeczną. Wierzymy, że bezpłatne przejazdy pomogą Ukraińcom, którzy uciekają przed wojną na teren województwa śląskiego, w szybszym odnalezieniu się w nowej rzeczywistości – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3