Kolej dla seniora. Transport bezpieczny i dostępny

Kolej dla seniora transport bezpieczny i dostępny

Redakcja

15 lutego, 2023

Zapewne wielu starszych użytkowników połączeń kolejowych pamięta jeszcze czasy dawnej kolei oraz wszechobecnych wysoko-podłogowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Dziś to nowoczesność wkracza na salony i możemy podróżować wygodnymi i cichymi pociągami o wysokim standardzie. Transport kolejowy jest nie tylko bezpieczniejszy dla nas wszystkich, ale przede wszystkim bardziej dostępny dla seniorów.

Wspomnienia nadal żywe.

Decydując się na podróż transportem kolejowym, seniorzy mogą skorzystać z wyznaczonych dla nich miejsc siedzących oraz pomocy drużyny konduktorskiej. Bezpieczeństwo przejazdów transportem kolejowym w porównaniu do jakości podróży sprzed kilku dekad to kolosalny skok w kierunku nowoczesności. Dodatkowo modernizowane linie kolejowe sprawiają, że nowoczesny tabor może w pełni wykorzystywać swoje możliwości. Niektórzy ze starszych podróżnych mogą pamiętać jeszcze produkowane w latach 50. elektryczne zespoły trakcyjne EW 55, głośne pociągi o początkowo drewnianych siedzeniach. Te czasy to przeszłość.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Zmieniła się nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo codziennych podróży transportem kolejowym. W każdym pociągu Kolei Śląskich znajdziecie przyrządy, które mogą ratować życie. Aparaturę AED, która w wypadku zasłabnięcia pomoże spieszyć z pierwszą pomocą poszkodowanemu. Jest ona stworzona w taki sposób, aby osoba nieposiadająca wiedzy medycznej, mogła bez przeszkód udzielić pomocy osobie potrzebującej. Na pokładach Kolei Śląskich znajdziecie także Interkom, dzięki któremu szybko skomunikujemy się z maszynistą pociągu oraz kierownikiem. Dodatkowo warto pamiętać, że drużyny konduktorskie są przeszkolone w zasadach niesienia pierwszej pomocy. Dzięki temu nie musicie martwić się o swoje bezpieczeństwo. To jednak nie wszystko, transport kolejowy to wygodna oraz bezpieczna forma transportu, ale dzięki ofertom specjalnym również możliwość zaoszczędzenia pieniędzy!

To właśnie do starszych pasażerów skierowana jest oferta SENIOR 60+ Kolei Śląskich, pozwalająca na tańszy zakup biletów dla wszystkich osób, które ukończyły 60. rok życia, a nie posiadają żadnych dodatkowych ulg ustawowych. Pamiętajcie, że w ramach tej oferty możecie zakupić w specjalnej taryfie bilety jednorazowe, ale także okresowe, odcinkowe imienne!

powiązane artykuły:

Biletomat
Lokalne 5 lutego, 2023

Biletomaty Kolei Śląskich. Dlaczego warto skorzystać z tej usługi? Chyba najważniejszym argumente

transport publiczny dla osób z niepełnosprawnościami
Lifestyle 30 stycznia, 2023

Podróż transportem publicznym dla osób z niepełnosprawnościami stanowiła przez lata problem. Dziś

Ksbezp
Lokalne 19 lutego, 2023

Przewoźnik kolejowy z województwa śląskiego, Koleje Śląskie dbają o bezpieczeństwo swoich klientó

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.0µg/m3 PM2.5: 11.7µg/m3