Kłobuccy policjanci przejęli nielegalny alkohol

https://slaska.policja.gov.pl/

Katarzyna Kulyk

13 stycznia, 2023

Kłobuccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przejęli ponad 260 litrów nielegalnego alkoholu i prawie 120 litrów zacieru do jego produkcji. 47-letni mieszkaniec gminy Panki usłyszał już zarzuty. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Do Wydziału Walk z Przestępczością Gospodarczą kłobuckiej komendy dotarła informacja, z której wynikało, że 47-letni mieszkaniec gminy Panki może nielegalnie produkować alkohol.

Podczas przeszukiwania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę znaleziono i przechwycono ponad 260 litrów nielegalnego alkoholu oraz prawie 120 litrów zacieru do jego produkcji, a także aparaturę do wytwarzania wyrobów spirytusowych – informuje policja

Do podejrzanego dotarły już zarzuty wyrabiania nielegalnego alkoholu oraz próby jego dalszej produkcji. Teraz o jego losie ma zdecydować sąd.

Ustawa o wyrobie napojów spirytusowych przewiduje sankcje karne. Za wyrób lub rozlew napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru działalności grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli wyrób lub rozlew napojów spirytusowych jest znacznej wartości, produkująca go osoba może zostać ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą do 2 lat więzienia.

powiązane artykuły:

40 697184
Lokalne 16 marca, 2022

Chorzowscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji przejęli

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3