Mały Antoś odzyskał wzrok w katowickim szpitalu

322384978 5851816794882181 289598489624846844 n
Kastelik

Szymon Kastelik

13 stycznia, 2023

Kolejny sukces załogi Okręgowej Szpitala Kolejowego w Katowicach. Roczny Antoś odzyskał wzrok. Przeszedł dwa udane przeszczepy w ciągu miesiąca.

Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach przeobraża się w Europejskie Centrum Okulistyki. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że lekarzom udało się przywrócić wzrok rocznemu Antosiowi. 

- Dziecko obuocznie niewidome przeszło dwa udane przeszczepy w ciągu miesiąca. Dzięki temu jest szansa na pełne odzyskanie wzroku - już używa oka, które przeszczepione było miesiąc temu - mówi dr hab. n. med. Dariusz Dobrowolski, który operował chłopca.

Antoś nie widział od narodzin. Dzięki przeszczepom ma szansę na normalne życie. - Jestem wdzięczna wszystkim, którzy pomogli odzyskać wzrok mojemu dziecku. Dzięki temu dostał szansę na normalne życie - komentuje mama Antosia.

- Jesteśmy w procesie tworzenia Europejskiego Centrum Okulistyki, co jest naturalną konsekwencją posiadanego potencjału kadrowego i sprzętowego - dodaje Adam Trzebinczyk, dyrektor Okręgowego Szpitala Kolejowego.

Lekarze katowickiego szpitala jako jedyni w kraju przeprowadzają takie zabiegi u dzieci.- Gratuluję lekarzom tego sukcesu, zaś małemu Antosiowi życzę dużo zdrowia i dziś, kiedy właśnie dzięki naszym medykom w pełni odzyskał wzrok, to kolejnym, chyba jak najbardziej właściwym życzeniem będzie, by jego świat, który może wreszcie zobaczyć i nim się cieszyć, miał zawsze piękne kolory - mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. 

fot. Okręgowy Szpital Kolejowy w Katowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3