Kilka tysięcy darmowych biletów na basen dla seniorów i dzieci z Częstochowy

68884

Redakcja

5 września, 2023

Ponad 5 tys. biletów wstępu do parku wodnego trafiło do seniorów oraz dzieci i młodzieży w Częstochowie. Dystrybucją bezpłatnych wejściówek zajmą się organizacje pozarządowe, które odebrały je od prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.

Dzieci wraz z opiekunami oraz seniorki i seniorzy skorzystają z bezpłatnego, 3-godzinnego pobytu w strefie basenowej Parku Wodnego przy ul. Dekabrystów w Częstochowie. Bilety dla seniorek i seniorów są ważne do końca roku, a dla dzieci – do końca I kwartału 2024 roku.

Z bezpłatnych wejściówek – a jest ich łącznie dokładnie 5215 – skorzystają podopieczne i podopieczni placówek wsparcia dziennego, całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodziny zastępcze, słuchaczki i słuchacze trzech Uniwersytetów Trzeciego Wieku, osoby z trzech dziennych domów seniora i stowarzyszeń działających na rzecz osób starszych. Wejściówki zostaną rozdysponowane w ramach programów profilaktycznych i działań prowadzonych przez te podmioty.

4 września w sali sesyjnej Urzędu Miasta przedstawicielom częstochowskich stowarzyszeń i innych organizacji pozarządowych wejściówki przekazał prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. 

Koszt wszystkich biletów to 230 tys. zł. Zostały zakupione ze środków własnych gminy – źródłem ich sfinansowania jest opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w mieście.

powiązane artykuły:

68475
Lokalne 19 sierpnia, 2023

Straż Miejska w Częstochowie prowadzi nabór osób, chętnych wstąpić w szeregi tej formacji. Jakie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.0µg/m3 PM2.5: 8.7µg/m3