Kierująca osobówką przejechała tuż przed nastolatką na pasach

Pasydabrowagornicza

Redakcja

23 lutego 2024

Nastolatka zachowała czujność, kiedy przechodziła przez przejście dla pieszych. Niestety tego nie można powiedzieć o kobiecie, która nie ustąpiła jej pierwszeństwa. 

Do groźnego zdarzenia doszło jakiś czas temu w Dąbrowie Górniczej na ulicy Kościuszki. Nastoletnia dziewczyna zbliżała się do przejścia dla pieszych. Samochód jadący na bliższym pasie zatrzymał się przed pasami, żeby ustąpić pierwszeństwa. 

Dziewczynka weszła na przejście. Na szczęście dla niej, cały czas patrzyła się na drugą stronę drogi i kontrolowała, czy może bezpiecznie przejść. Dobrze zrobiła, bo na nagraniu, które później otrzymała policja, widać dokładnie, że mogło dojść do wypadku.

Kierująca osobowym Peugeotem nie zachowała ostrożności. Jadąc z naprzeciwka nie zatrzymała się na przejściu w chwili, kiedy nastolatka już była na pasach. Dziewczyna zatrzymała się i tym samym uniknęła potrącenia. 

Policjanci z Dąbrowy Górniczej ustalili nieodpowiedzialną kierującą, którą ukarali mandatem w kwocie 1500 złotych i 15 punktami karnymi.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.2µg/m3 PM2.5: 14.1µg/m3