Katowicki McDonald’s będzie świętować 30-te urodziny. Jest jednym z najstarszych lokali w Polsce!

Otwarcie McDonald's w Katowicach w 1992

Redakcja

9 grudnia 2022

11 grudnia 1992 roku, godzina 6:30. Katowice, ul. Stawowa 5. Ogromna kolejka ustawiła się wzdłuż budynku, aby spróbować swojego pierwszego hamburgera i kultowych frytek sieci McDonald’s. W ten weekend katowicki McDonald’s świętować będzie swoje 30-te urodziny. To jeden z najstarszych lokali marki w kraju.

W dniu otwarcia, restauracja w Katowicach zatrudniała 200 pracowników, a 16 stanowisk kasowych zapewniało sprawną obsługę gości, dla których przewidziano aż 190 miejsc. W menu znajdował się słynny Big Mac®, hamburgery, cheeseburgery, kultowe frytki, Coca-Cola oraz kawa i herbata. Serwowano również desery: apple pie (szarlotka po amerykańsku), lody i koktajle mleczne. 

30 lat temu restauracją zarządzała jedna z pierwszych licencjobiorczyń McDonald’s w Polsce – Barbara Kurz, której doświadczenie w zarządzaniu, znajomość organizacji pracy i standardów jakości marki, zdecydowały o wyborze na franczyzobiorczynię.

Lokal w Katowicach w dniu otwarcia był 3. restauracją McDonald’s w Polsce. Dla porównania, po 30 latach na polskim rynku funkcjonuje ich ponad 500. 

Aktualnie lokalem przy ul. Stawowej zarządza franczyzobiorczyni Irene Jurek, która prowadzi łącznie 12 restauracji w województwie śląskim – w Katowicach, Chorzowie, Gliwicach oraz Tarnowskich Górach. 

– To zaszczyt i duma móc powiedzieć, że moja restauracja jest jedną z najstarszych restauracji McDonald’s w Polsce i tak jak marka świętuje w tym roku 30-lecie obecności w naszym kraju. Pierwszą właścicielką i zarazem jedną z pierwszych franczyzobiorczyń McDonald’s w Polsce była moja siostra Basia. Ta okrągła rocznica jest dla mnie szczególnie ważna, bo to miejsce tworzą przede wszystkim ludzie. Dziękuję gościom i zespołowi restauracyjnemu. Niejednokrotnie pokazaliśmy, że integracja całej ekipy jest możliwa i przyczynia się do tego wspaniałego jubileuszu – mówi franczyzobiorczyni McDonald’s Irene Jurek.

W urodzinowy weekend (9-11.12), w restauracji McDonald’s w Katowicach przy ul. Stawowej 5, goście będą mogli zamówić specjalny zestaw w promocyjnej cenie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.7µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3