Katowice mają nowego wiceprezydenta

Maciej Biskupski wiceprezydent Katowic

Redakcja

8 czerwca 2024

Maciej Biskupski został nowym wiceprezydentem Katowic. Zastąpi na tym stanowisku Jerzego Woźniaka, który pełnił tę funkcję od 2019 roku.

- Bardzo dziękuję Jurkowi za wieloletnią pracę na rzecz mieszkanek i mieszkańców Katowic. W trakcie tych pięciu lat jako wiceprezydent wykazałeś się dużą wrażliwością na kwestie społeczne. Wniosłeś olbrzymi wkład w rozwój naszego miasta odpowiadając za politykę senioralną czy wdrażając Katowicką Kartę Mieszkańca – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 
- Stanowisko wiceprezydenta obejmie Maciej Biskupski. Przez wiele lat pracował na rzecz Katowic jako przewodniczący Rady Miasta. Wierzę, że wykorzysta swoje kompetencje i doświadczenie, by podnieść jakość życia mieszkanek i mieszkańców Katowic – dodał.

Prezydent Marcin Krupa zarządzenie o powołaniu na stanowisko wiceprezydenta Katowic Macieja Biskupskiego podpisał w piątek, 7 czerwca. Jako resortowy wiceprezydent Maciej Biskupski będzie odpowiadał m.in. za: Żłobek Miejski, Powiatowy Urząd Pracy, Wydział Uprawnień Komunikacyjnych, Wydział Administracyjny, Wydział Informatyki, Urząd Stanu Cywilnego, Miejskiego Rzecznik Konsumentów oraz Wydział Polityki Społecznej, którego zadaniem jest współpraca z organizacjami pozarządowymi, ochrona i promocja zdrowia, działanie na rzecz osób niepełnosprawnych i nadzorowanie działalność katowickiego MOPS.

Maciej Biskupski od urodzenia związany jest z Katowicami. To absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. St. Maczka w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoją edukację kontynuował na studiach III stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Na tej uczelni ukończył również studia podyplomowe z marketingu i zarządzania, a w Akademii WBS uzyskał tytuł Master of Business Administration. W czasach studenckich był przewodniczącym Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego oraz członkiem władz Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2014 roku był radnym, a w latach 2018 – 2024 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta Katowice. Doświadczenie samorządowe zdobywał także jako asystent byłego prezydenta Katowic Piotra Uszoka.Karierę zawodową rozwijał w przedsiębiorstwach działających w sektorze przemysłowym, pracując na stanowiskach menadżerskich m.in. przy realizacji projektów restrukturyzacyjnych, optymalizujących działalność produkcyjno-handlową. W ostatnich latach odpowiadał za realizację kontraktów inwestycyjnych w branży z sektora stalowego. Prywatnie jest szczęśliwym mężem Natalii oraz tatą trójki dzieci.

powiązane artykuły:

Budowa Stadionu Miejskiego w Katowicach
Lokalne 7 czerwca 2024

Zaawansowanie prac wynosi na ten moment 75%. Obiekt ma zostać odebrany do końca tego roku

Kapielisko Bugla
Lokalne 6 czerwca 2024

Zbliżający się sezon letni przynosi ze sobą słoneczną pogodę i możliwość relaksu na śwież

KATO4 U przestrzen dla nastolatkow w Katowicach
Lokalne 5 czerwca 2024

KATO4U to miejsce, w którym nastolatkowie, przy wsparciu dorosłych, mogą spędzać czas tak

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3